Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

Fotot: FBK

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen


1 September, 2021 @17:34

Skuadra e Prizrenit ka nisur furishëm Superkupën e Kosovës, duke kaluar lehtë në gjysmëfinale, pasi që mposhti Dritën e rikthyer në Superligë pa shumë telashe në çerekfinalen e parë të garës.

Prizrenasit të udhëhequr nga trajneri Arbnor Rifati nuk i kanë lënë afat gjilanasve për të bërë më shumë ndeshje, pasi që që prej fillimit të saj kanë udhëhequr dhe nuk kanë rrezikuar asnjëherë fitoren.

Pas çerekut të parë të fituar 26-21 dhe shtimit të epërsisë në çerek të dytë 26-15 Prizreni ka qenë edhe më i ashpër në pjesë të dytë për marrë të tretin dhjetë-minutësh me 26-11 dhe në fund me 28-22 për të fituar ndeshjen me rezultat 106-69.

Prizreni vs Drita

Përforcimi i fundit i skuadrës, Ivan Koljevic, është treguar më i miri në ndeshje për Prizrenin. Ai dha 19 pikë për 35 minuta lojë, duke shtuar edhe 7 asistime e 9 kërcime në fitore.

Arti Hajdari e Courtney Fells dhanë nga 17 pikë secili, derisa Fells për një kërcim s’arriti të kryejë ndeshjen me double-double.

Në anën tjetër te Drita më i dalluari ka qenë Laurant Ibrahimi që shënoi 20 pikë, ndërsa kapiteni Qëndrim Demi dha 15 të tjera. Mungesa e lojtarëve të huaj bëri dallimin kryesor në ndeshje, derisa skuadra e Arben Bislimit do të duhet të mendojë seriozisht për Superligën që është në prag të fillimit të saj.

Me fitore, Prizreni tash në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës pret fituesin e përballjes së sontme, Prishtina-Peja.

 

 


PRIZRENI-16 - DRITA

Ç1: 5 epërsia në ndeshjen Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Ç1: 5 epërsia në ndeshjen Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 16:17

SUPERKUPA

Superderbi në Superkupë

Superkupa e Kosovës

Superderbi në Superkupë

01/09/21 @ 11:07

SUPERKUPA

Superkupa fillon sot me ndeshjen Prizreni 16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Superkupa fillon sot me ndeshjen Prizreni 16 - Drita

01/09/21 @ 08:53

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10

PRISHTINA

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

FBK Superliga/Transfere

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

31/08/21 @ 20:01

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10

PRISHTINA

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

FBK Superliga/Transfere

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

31/08/21 @ 20:01

BASHKIMI

Bashkimi përforcon trapezin

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi përforcon trapezin

31/08/21 @ 16:44

PRISHTINA

Wendell premton përkushtim te Prishtina

FBK Superliga

Wendell premton përkushtim te Prishtina

29/08/21 @ 14:24

AVENTURË E RE

Ty Nichols pas Kosovës, në Shqipëri

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ty Nichols pas Kosovës, në Shqipëri

29/08/21 @ 10:04

PRISHTINA

Tomsick i rikthyer në Evropë, nder për të qenë pjesë e klubit më të trofeshëm

FBK Superliga

Tomsick i rikthyer në Evropë, nder për të qenë pjesë e klubit më të trofeshëm

28/08/21 @ 12:29

FIBA

FIBA licencon 1 Komisioner dhe 4 Gjyqtarë nga FBK për periudhën 2021-2023

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

FIBA licencon 1 Komisioner dhe 4 Gjyqtarë nga FBK për periudhën 2021-2023

27/08/21 @ 20:35

PRISHTINA

Arbër Berisha i lumtur te ekipi më i trofeshëm

FBK Superliga

Arbër Berisha i lumtur te ekipi më i trofeshëm

27/08/21 @ 20:21

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon të huajin e fundit

FBK Superliga/Transfere

Rahoveci zyrtarizon të huajin e fundit

27/08/21 @ 11:33


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga