Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: PRIZRENI - YLLI

Prizreni shton dallimin, shkon rehat në pushim

Prizreni shton dallimin, shkon rehat në pushim


2 October, 2022 @19:46

Në ritmin e njëjtë sikurse cerekun e parë, Prizreni e ka vazhduar edhe të dytin çerek ndaj Yllit, duke e marrë atë me rezultat 23-14 për të bërë rezultatin e përgjithshëm të ndeshjes 47-25, me të cilin rezultat ekipet shkuan në pushim.

Nga ajo që u pa në pjesë të parë, vështirë se Ylli do të mund të kthehet për të bërë rikthim, por duhet pritur se çka do të na ofrojnë lojtarët në dispozicion të Adis Beciragicit, karshi atyre në formë të Arbnor Rifatit.

Më efikasi pas pjesës së parë te Prizreni është Dachon Burke me 17 pikë të shënuara, ndërsa te Ylli më së shumti pikë ka shënuar Valon Bunjaku, 9.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga