Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PROGRAMI I BARDHEKALTËRVE

Programi i KB Prishtinës në Landolt Cup

Programi i KB Prishtinës në Landolt Cup


6 September, 2023 @21:19

Prishtina ka publikuar sonte programin për duelet e turneut në Zvicër, ndaj disa skuadrave të njohura evropiane. Bardhekaltërit do të jenë në akcion prej nesër mbrëma, ndërsa turneu zgjatë deri më 9 shtator.

Landolt Cup quhet turneu, ndërsa dueli i parë i Prishtinës është ndaj Fribourg Olympic nga Zvicra më 7 shtator me fillim prej orës 18:00.

Pastasj, të nesërmen më 8 shtator prej orës 18:00 Prishtina luan ndaj Antwerp Giants, ndërsa më 9 shtator me njërën nga skuadrat Bonn (GER)/ Scafati (ITA) /Groningen (NED).


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga