Të gjitha lajmet

PRIZRENI

Prizreni transferon amerikanin Josh Martin

Prizreni transferon amerikanin Josh Martin

12 September, 2020 @16:03

Skuadra e Prizrenit, para pak çastesh e zyrtarizoi të huajin e dytë të skuadrës.

Pas Ty Nichols, Prizreni ka arritur marrëveshje me amerikanin Josh Martin.

Martin është i gjatë 202 cm dhe luan në pozitat 3/4 dhe 5. Ai gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat Cal Poly University dhe Santa Clara University në NCAA 1.

Prizreni gjithashtu ka bërë të ditur se do të ketë edhe përforcime të tjera në skuadër si të huaj ashtu edhe vendorë.

SUPERLIGA 2020/21

Superliga fillon me derbi

TOPSPORTI / A.P

11 September, 2020 @14:40

Para pak çastesh është hedhur shorti për stinorin 2020/21 në Superigë. Ekipet që do të garojnë në Superligë janë: Peja,…

THEMELOHET

Liga Unike nënshkruhet, tash duhet të nis puna

Foto: FBK

10 September, 2020 @23:08

Edhe zyrtarisht sot është nënshkuar themelimi i Ligës Unike në basketboll, ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit dhe asaj të Kosovës.…

LIGA UNIKE

Mbledhja e parë zyrtare: zgjidhen anëtarët e Bordit dhe kryetari i saj

10 September, 2020 @17:08

Të enjten në zyret e Federatës së Basketbollit të Shqipërisë (FSHB) në Tiranë, është mbajtur takimi i parë i Bordit…

TAKIMI I PARE

Liga Unike, para zyrtarizimit

10 September, 2020 @16:41

Liga Unike e basketbollit - kështu do të quhet liga e përbashkët e basketbollit mes Kosovës dhe Shqipërisë, ndërsa tashmë…

TURGAY DEMIREL

Kreu i FIBA Europe do të jetë prezent në ceremoninë e themelimit të Ligës Unike

9 September, 2020 @15:12

Presidenti i FIBA Europës, Turgay Demirel do të jetë i pranishëm në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për themelimin e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga