Të gjitha lajmet

RAHOVECI 70-57 PRISHTINA

Rahoveci ia bën 3-0 Prishtinës, ngritet në tabelë

Foto: KBRahoveci/fb

Rahoveci ia bën 3-0 Prishtinës, ngritet në tabelë

12 January, 2020 @18:42

Skuadra e Rahovecit e drejtuar nga ish trajneri i Prishtinës, Marjan Ilievski, ka shënuar fitore ndaj kampionit aktual për të bërë serinë e fitoreve në Superligë ndaj tyre 3-0.

Vreshtarët janë treguar të shpejt dhe të pamëshirshëm në çerek të parë të ndeshjes, kur pas 10 minutave lojë rezultati në semafor tregonte 17-4 në të mirë të tyre.

I pamundur ka qenë rikthimi i Prishtinës në lojë pas këtij disavantazhi dhe e tëra që kanë arritur të bëjnë kampionët ka qenë që të mos lejojnë humbje më të thellë dhe me përfundimtaren 70-57 vreshtarët regjistruan triumfin e 12 të stinorit.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Darrel Davis ka qenë më efikasi te vreshtarët sonte. Ai k a shënuar 18 pikë në fitore, ndërsa përveç tij edhe tre lojtarë tjerë kanë përfunduar ndeshjen me pikë dyshifrore. Alban Veseli dha 15 pikë, Joshua McFolley 13 dhe Bardh Rexha 10 të tjera.

Te Prishtina 22 pikët e përforcimit të ri të ekipit Jordan Johnson nuk kanë mjaftuar. E qendra më e dalluar e Superligës, Fahro Alihodzic edhe pse kreu ndeshjen me double-double 11 pikë + 11 kërcime + 5 asistime, nuk arriti të bëj më tepër.

Pas kësaj ndeshjeje Rahoveci ka bilans 12-5, ndërsa Prishtina 13-4.

FORMACIONET STARTUESE

Bashkimi-Lipjani, 5-shet startuese

12 January, 2020 @18:55

Dueli i fundit i Superligës për këtë fundjavë, Bashkimi dhe Lipjani nis pas pak ndërsa trajnerët e ekipeve kanë caktuar…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Rahoveci 10 minuta larg fitores

12 January, 2020 @18:23

Rahoveci është 10 minuta larg fitores, kundër Prishtinës. Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 53-38 në favor të Rahovecit. Darell…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Mbyllet pjesa e parë, 16 epërsia!

12 January, 2020 @17:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 33-17 në favor të…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: Rahoveci fillon furrishëm

12 January, 2020 @17:21

Rahoveci e nisi ndeshjen furrishëm ndaj Prishtinës. Rrezultati në çerekun e parë është 17-4 në favor të vreshtarëve. Darell Davis…

5-SHET STARTUESE

Rahoveci-Prishtina, 5-shet startuese

12 January, 2020 @17:14

Ka filluar ndeshja mes Rahovecit dhe Prishtinës në kuadër të xhiros së parë të pjesës së dytë të stinorit. …

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga