Të gjitha lajmet

HISTORIKE

James Harden me 20.000 pikë

James Harden me 20.000 pikë

12 January, 2020 @10:17

Houston Rockets e mposhti sot në mëngjes Minnesota Timberwolvesin me rezultat 139-109.

Super ylli i raketave, James Harden, duke shënuar 32 pikë, e kaloi cakun e 20 mijë pikëve në karrierën e tij.

Harden u bë lojtari i 45 në histori të NBA-së që e arriti cakun e 20 mijë pikëve dhe lojtari i shtatë më i ri me 30 vjet e 138 ditë.

Houston Rockets me 26 fitore e 12 humbje aktualisht gjendet në pozitën e katërt në Konferencën Perëndimore.

OKC - LAKERS

Lakers fiton pa Jamesin e Davisin

12 January, 2020 @9:54

Lideri i Konferencës Perëndimore, Los Angeles Lakers, e mposhti Oklahoma City Thunderin me rezultat 110-125. Në ndeshjen ku nuk luajtën…

PHILY

Embiid jashtë parketit, për kohë të pacaktuar

10 January, 2020 @0:29

Ditë më parë, qendra gjigande e Philadelphia 76-ersit, Joel Embiid, në ndeshjen kundër Oklahoma City Thunder, e kishte lënduar gishtin…

HAWKS - ROCKETS

Ndeshja historike i takoi Houstonit

9 January, 2020 @10:59

Houston Rockets e mposhti Atlanta Hawksin me rezultat 115-122. Të pranishmit në “State Farm Arena” e përjetuan performancat historike të…

LAKERS - SUNS

James me triple-double, Lakers me fitore

2 January, 2020 @10:05

Skuadra e Lakersit me performancën e super yllit LeBron James, e mposhti Phoenix Sunsin me rezultat 117-107. Lakers në asnjë…

LUKA DONCIC

Doncic thyen rekordin e Jordanit

29 December, 2019 @11:15

Dallas Mavericks me ndihmën e talentit Luka Doncic, e mposhti Golden State Warriorsin me rezultat 121-141. Në skenë si zakonisht…

Të gjitha lajmet nga NBA