Të gjitha lajmet

HISTORIKE

James Harden me 20.000 pikë

James Harden me 20.000 pikë

12 January, 2020 @10:17

Houston Rockets e mposhti sot në mëngjes Minnesota Timberwolvesin me rezultat 139-109.

Super ylli i raketave, James Harden, duke shënuar 32 pikë, e kaloi cakun e 20 mijë pikëve në karrierën e tij.

Harden u bë lojtari i 45 në histori të NBA-së që e arriti cakun e 20 mijë pikëve dhe lojtari i shtatë më i ri me 30 vjet e 138 ditë.

Houston Rockets me 26 fitore e 12 humbje aktualisht gjendet në pozitën e katërt në Konferencën Perëndimore.

ALL STAR 2020

Skuadra e LeBronit fiton ngushtë All Starin 2020

17 February, 2020 @11:41

All Stari 2020 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. Sivjet…

ALL STAR 2020

Derrick Jones JR fiton Slam Dunkin

16 February, 2020 @12:51

Dita e dytë e All Starit 2020, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2020

Snajperisti i All Starit 2020, Buddy Hield

16 February, 2020 @12:22

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Sacramento Kingsit, Buddy Hield. Hield arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2020

Bam Adebayo fiton garën për shkathtësi

16 February, 2020 @12:03

Lojtari i Miami Heatit, Bam Adebayo, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2020. Adebayo në raundin e parë…

ALL STAR 2020

All Stari 2020 fillon, Amerika mposhtë Botën

15 February, 2020 @10:43

All Stari 2020 në NBA, ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në…

Të gjitha lajmet nga NBA