Të gjitha lajmet

OKC - LAKERS

Lakers fiton pa Jamesin e Davisin

Lakers fiton pa Jamesin e Davisin

12 January, 2020 @9:54

Lideri i Konferencës Perëndimore, Los Angeles Lakers, e mposhti Oklahoma City Thunderin me rezultat 110-125.

Në ndeshjen ku nuk luajtën dy yjet LeBron James dhe Anthony Davis, Lakersat gjatë gjithë ndeshjes asnjëherë nuk e lëshuan epërsinë që e kishin krijuar dhe e mposhtën me lehtësi kundërshtarin.

7 lojtarë te LAL luajtën me pikë dyshifrore, derisa prej tyre më së shumti u dalluan Kyle Kuzma me 36 pikë e 7 kërcime dhe Rajon Rondo me 21 pikë, 12 kërcime e 8 asistime.

Te Oklahoma më i miri ishte Danilo Gallinari me 24 pikë.

Kjo ishte fitorja e tetë rresht për Los Angeles Lakers, derisa me 32 fitore e 7 humbje gjenden në krye të Perëndimit. Në anën tjetër, Oklahoma gjendet në pozitën e shtatë me 22 fitore e 17 humbje.

ALL STAR 2020

Skuadra e LeBronit fiton ngushtë All Starin 2020

17 February, 2020 @11:41

All Stari 2020 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. Sivjet…

ALL STAR 2020

Derrick Jones JR fiton Slam Dunkin

16 February, 2020 @12:51

Dita e dytë e All Starit 2020, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2020

Snajperisti i All Starit 2020, Buddy Hield

16 February, 2020 @12:22

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Sacramento Kingsit, Buddy Hield. Hield arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2020

Bam Adebayo fiton garën për shkathtësi

16 February, 2020 @12:03

Lojtari i Miami Heatit, Bam Adebayo, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2020. Adebayo në raundin e parë…

ALL STAR 2020

All Stari 2020 fillon, Amerika mposhtë Botën

15 February, 2020 @10:43

All Stari 2020 në NBA, ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në…

Të gjitha lajmet nga NBA