Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi gjen zëvendësimin e Newsonit

Vëllaznimi gjen zëvendësimin e Newsonit

11 January, 2020 @21:51

Lideri pa humbje në Ligën e Parë, Vëllaznimi, ka gjetur zëvendësimin e të larguarit Xavier Newson.

Newson, i cili ishte më i miri te skuadra gjakovare u transferua te liga e Gjeorgjisë, derisa Vëllaznimi e shtoi në skuadër Terrick Phillipsin.

Phillips është i gjatë 196 cm dhe luan në pozitat 3 dhe 4.

Terrick së fundi ishte pjesë e skuadrës spanjolle C.B Andujar. Ai luajti me mesatare prej 17.2 pikëve për ndeshje.

TABELA AKTUALE

Amerikani Phillips do të ateroj në Gjakovë javën e ardhme dhe do të jetë i gatshëm për derbin kundër Dritës.

KB VËLLAZNIMI

Zyrtarizohet Berisha, paralajmërohet një i huaj

TOPSPORTI / A.P

10 January, 2020 @19:19

Pas njoftimit të mbrëmshëm për përforcimin me basketbollistin Roni Koshi, sot KB Vëllaznimi ka njoftuar opinionin edhe për një tjetër…

KUPA E KOSOVËS

Final 8 e Kupës: Për herë të parë, në vendin e njëjtë dy herë radhazi

31 December, 2019 @8:53

Përmes një njoftimi të lëshuar dje në faqen zyrtare të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur…

KUPA E KOSOVËS

Ibrahimi nga gjysma e fushës eliminon Vëllaznimin

20 December, 2019 @10:49

Skuadra gjilanase Drita, e mposhti Vëllaznimin në vazhdime me rezultat 93-94 dhe e eliminoi skuadrën gjakovare nga Kupa e Kosovës. …

COACH OF THE HALF SEASON

Shkumbim Kumnova, trajneri më i mirë i gjysmëstinorit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 December, 2019 @20:38

Pas përfundimit të stinorit vjeshtor në Ligën e Parë, TopSporti ka zgjedhur trajnerin më të mirë të gjysmëstinorit në Ligën…

MVP OF THE HALF SEASON

MVP i gjysmëstinorit në Ligën e Parë

19 December, 2019 @14:57

Pas përfundimit të gjysmëstinorit në Ligën e Parë, Topsporti ka zgjedhur MVP-në e Ligës së parë, bazuar në performancat e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë