Të gjitha lajmet

FERONIKELI - RAHOVECI

Rahoveci lehtë ndaj Niklit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Rahoveci lehtë ndaj Niklit

16 January, 2020 @18:47

Një fitore të lehtë e regjistroi nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 72-104.

Dallimi më i madh në ndeshje u bë në çerekun e dytë, ku Rahoveci shënoi 42 pikë, derisa pësoi 14.

Alban Veseli ishte koshashënuesi më i mirë te vreshtarët me 25 pikë, derisa u dalluan edhe Joshua McFolley me 22 pikë dhe Jabari Craig me double-double prej 13 pikëve e 14 kërcimeve.

Te Feronikeli u dalluan Fisnik Juniku me 21 pikë dhe Kareem Storey me 18 pikë.

TABELA AKTUALE

Rahoveci me 13 fitore e 5 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse Feronikeli me 5 fitore e 13 humbje gjendet në pozitën e shtatë.

Në xhiron tjetër Rahoveci përballet me Lipjanin, derisa Feronikeli me Prizrenin.

FERONIKELI - RAHOVECI

Ç3: Rahoveci 10 minuta larg fitores

16 January, 2020 @18:14

Rezultati në ndeshjen në mes të Feronikelit dhe Rahovecit, pas 3 çerekëve është 43-75 në të mirë të vreshtarëve. Joshua…

PJESA E PARË: FERONIKELI - RAHOVECI

Thellohet epërsia, përfundon pjesa e parë

16 January, 2020 @17:46

Rahoveci e mbylli pjesën e parë kundër Feronikelit me rezultat 26-60. Joshua McFolley me 22 pikë, aktualisht është duke shkëlqyer…

FERONIKELI - RAHOVECI

Ç1: Rahoveci me dominim të lehtë

16 January, 2020 @17:22

Rezultati aktual në ndeshjen Feronikeli - Rahoveci është 12-18. Alban Veseli me 9 pikë është më i dalluari deri më…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Feronikeli - Rahoveci

16 January, 2020 @16:55

Janë caktuar pesëshet e para të Feronikelit dhe të Rahovecit. FERONIKELI: Fisnik Juniku, Rinor Ahmeti, Erhan Sholla, Kareem Storey, Ergin…

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon fundorin amerikan Goods

FOTO / KB Prishtina

16 January, 2020 @15:51

Para pak çastesh, kampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, e zyrtarizoi fundorin më të ri të skuadrës. Anthony…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga