Të gjitha lajmet

FERONIKELI - RAHOVECI

Rahoveci lehtë ndaj Niklit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Rahoveci lehtë ndaj Niklit

16 January, 2020 @18:47

Një fitore të lehtë e regjistroi nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 72-104.

Dallimi më i madh në ndeshje u bë në çerekun e dytë, ku Rahoveci shënoi 42 pikë, derisa pësoi 14.

Alban Veseli ishte koshashënuesi më i mirë te vreshtarët me 25 pikë, derisa u dalluan edhe Joshua McFolley me 22 pikë dhe Jabari Craig me double-double prej 13 pikëve e 14 kërcimeve.

Te Feronikeli u dalluan Fisnik Juniku me 21 pikë dhe Kareem Storey me 18 pikë.

TABELA AKTUALE

Rahoveci me 13 fitore e 5 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse Feronikeli me 5 fitore e 13 humbje gjendet në pozitën e shtatë.

Në xhiron tjetër Rahoveci përballet me Lipjanin, derisa Feronikeli me Prizrenin.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga