Të gjitha lajmet

IBRI - RAHOVECI

Rahoveci mposht Ibrin, kap pozitën e tretë

Rahoveci mposht Ibrin, kap pozitën e tretë

6 February, 2020 @19:04

Nënkampioni i Superligës së Kosovës, Rahoveci, në ndeshjen e fundit të fazës së parë në kuadër të Ligës Ballkanit, duke e mposhutr Ibrin me rezultat 67-72, e rrëmbeu pozitën e tretë nga kundërshtari.

Vreshtarët çerekun e parë e mbyllën në disavantazh prej -12 pikëve, derisa këndellja erdhi shumë shpejtë në çerekun e dytë, duke pësuar vetëm 8 pikë dhe shënuar 22, Rahoveci e përfundoi pjesën e parë me rezultat 32-34 në epërsi.

Në çerekun e tretë, djelmoshat e trajnerit Marjan Ilievski e ngritën në 5+, derisa këtë epërsi e mbajtën edhe në 10 minutëshin e fundit për ta mposhtur kundërshtarin me rezultat të duhur, ngase në ndeshjen e parë Rahoveci ishte mposhtur nga Ibri me 3 pikë epërsi.

Më i dalluari te Rahoveci ishte Darrel Davis me 19 pikë, 8 kërcime e 7 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Joshua McFolley me 18 pikë, Aron Nwankwo me 13 pikë e 11 kërcime dhe nga Arian Qallaku me 12 pikë të tjera.

Në anën tjetër te Ibri më i miri ishte Elvis Cekis me 17 pikë e 11 kërcime.

Që të dyja skuadra kanë bilanc nga 3 fitore e 5 humbje, derisa Rahoveci gjendet në pozitën e tretë dhe e mori avantazhin vendas për fazën e dytë.

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në…

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

2 October, 2020 @16:45

Pas njoftimit të sotëm për shtimin e tërë ligës izraelite në BIBL, skuadrat pjesëmarrëse gjithnjë e më shumë po…

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

2 October, 2020 @16:00

Numri i ekipeve basketbollistike nga Izraeli ka befasuar Ligën Ballkanike të basketbollit, pasi që menjëherë kanë aplikuar për pjesëmarrje dhe…

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16 September, 2020 @20:23

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi basketbollistik Peja ka njoftuar që kryetari Art Gashi ka dhënë dorëheqje nga…

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

Të gjitha lajmet nga Balkan League