Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINAL8: RAHOVECI - GOLDEN EAGLE YLLI

Rahoveci ngushton disavantazhin

Rahoveci ngushton disavantazhin


5 February, 2021 @16:50

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Rahovecit dhe Golden Eagle Yllit që po zhvillohet aktualisht në kuadër të gjysmëfinales në “Final 8”.

Në çerekun e dytë Rahoveci arriti ta ngushtojë disavantazhin që e kishte deri në -10 pikë (14-24) dhe e shkriu atë në -6, për të shkuar në pushim me rezultat 33-39 në të mirë të Yllit.

Arian Qallaku te Rahoveci dhe Erjon Kastrati e Mitchell Wilbekin te Ylli, janë tre basketbollistët e vetëm që kanë shënuar pikë dyshifrore gjatë kësaj periudhe.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga