Të gjitha lajmet

JURE GUNJINA

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

22 August, 2019 @13:17

Përforcimi kroat i Rahovecit, Jure Gunjina, pak më parë është zyrtarizuar nga skuadra e Rahovecit.

Gunjina për faqen e Rahovecit ka thënë se është i emocionuar shumë për stinorin e ri dhe shpreson të takohet me tifozët e skuadrës nënkampione.

26 vjeçari Jure, së fundi ka qenë pjesë e elitës kroate, duke luajtur për ekipin Bosco, që ra nga elita me bilanc 2-20 përgjatë sezonit 2018/19. Gunjina në atë sezon ka shënuar 6.6 pikë mesatarisht për ekipin e tij.

EKSKLUZIVE

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

21 August, 2019 @22:13

Skuadra mitrovicase, Trepça, ka nënshkruar kontratë me lojtarin amerikan Collin Kennedy. Collin Kennedy është i gjatë 195 cm dhe luan…

YLLI

I huaji i parë te Ylli

20 August, 2019 @16:05

Skuadra e Yllit, sot ka zyrtarizuar të huajin e parë në skuadër. Bëhet fjalë për lojtarin Anthony Adger. Adger është…

YLLI

Edhe Zekiqi te Ylli

19 August, 2019 @23:35

Ylli shtoi në skuadër njërin ndër lojtarët më të mirë të Trepçës, Samir Zekiqin. Samiri në lidhje me transferimin e…

YLLI

Bunjaku transferohet te Ylli

19 August, 2019 @20:01

Talenti prizrenas, Valon Bunjaku, ka arritur marrëveshje me skuadrën nga Suhareka, Yllin. Valoni ishte njëri ndër lojtarët që e kërkonte…

PRIZRENI

Zenelaj mbetet te Prizreni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

16 August, 2019 @15:16

Skuadra e Prizrenit, arriti marrëveshje me qendrën gjigande Urim Zenelaj. Zenelaj, vendosi ta vazhdojë kontratën e tij edhe për një…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga