Të gjitha lajmet

GAME 2: BUCKS - RAPTORS

Rehatshëm udhëtojnë në Kanada

FOTO / nba

Rehatshëm udhëtojnë në Kanada

18 May, 2019 @11:40

Skuadra e Milwaukee Bucksit, pa telashe e mposhti Toronto Raptorsin me rezultat 125-103 në ndeshjen e dytë dhe kaloi 2-0 në epërsi në serinë finale të Konferencës Lindore.

Nga fillimi i ndeshjes e deri në fund, epërsinë e mbajti skuadra e Bucksit, derisa Toronto u dorëzua për të menduar dy ndeshjet e radhës që do të luhen në Kanada.

Super ylli Giannis Antetokonmpo si zakonisht edhe në këtë ndeshjes ishte më i miri. Ai shkëlqeu me 30 pikë, 17 kërcime e 5 asistime, derisa pesë lojtarë të tjerë luajtën me pikë dyshifrore, për ta ndihmuar grekun.

Te Toronto më i dalluari ishte Kawhi Leonard me 31 pikë e 8 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Bucks tani është 2-0 në epërsi në seri. Ndeshja e tretë do të luhet në palestrën e Torontos më 20 maj në ora 01:00.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga