Të gjitha lajmet

MATCH REPORT: NEWBASKET - FERONIKELI

Rexha e Hajzeri shkëlqejnë, NewBasket fiton

Rexha e Hajzeri shkëlqejnë, NewBasket fiton

29 November, 2020 @12:45

Skuadra NewBasketit ka shënuar fitoren e tretë në Ligë të Parë duke e mposhtur ish-skuadrën e Superligës, Feronikeli, bindshëm në Sezai Surroi dje 99-74.

Dyshja Bardh Rexha dhe Hajriz Hajzeri kanë shkëlqyer në ndeshje, për të çuar te fitorja lehtë skuadrën.

Rexha shënoi 24 pikë, 11 kërcime e 2 asistime, ndërsa Hajzeri 20 pikë, 5 kërcime e 6 asistime në fitoren e skuadrës.

TABELA AKTUALE

Në anën tjetër Feronikeli, që i bëri ballë vendasve vetëm në çerek të parë (19-18) me kalimin e kohës largohej nga fitorja, duke pësuar në fund.

Engjull Sollova shënoi 25 pikë e 6 asistime për ekipin e Drenasit, ndërsa ndihma nga bashkëlojtarët nuk doli të jetë e mjaftueshme për të arritur fitoren e dytë të stinorit për nikin.

Me fitore NewBasket bën bilansin 3-4 pas 7 ndeshjeve të zhvilluara, ndërsa Feronikeli ka 6 ndeshje të zhvilluara me bilans 1-5.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë