Të gjitha lajmet

FERONIKELI - PENZA

Rikthim i madh i Feronikelit, për finale

Rikthim i madh i Feronikelit, për finale


1 March, 2019 @16:09

Ndeshja e gjysmëfinales së Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, ndërmjet Feronikelit dhe Penzës, përfundoi në mënyrë dramatike (80-79).

Skuadra e Penzës ishte shumë afër fitores, pasi që e mbylli pjesën e parë me 16 pikë epërsi, por Feronikeli nuk u dorëzua deri në fund të ndeshjes.

Në 45 sekondat e fundit të ndeshjes, epërsia kalonte herë te Penza e herë te Feronikeli, kurse gabimi jo sportiv i amerikanit të Penzës Mackuei Puondak i kushtoi shumë skuadrës pejane, ngase Desmond Gattis shënoi një herë nga katër tentimet e tij nga gjuajtja e lirë dhe kjo doli të ishte e mjaftueshme për fitore.

Arti Hajdari ishte më i miri te Nikli me 25 pikë, 7 asistime e 5 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Desmond Gattis me 19 pikë të tjera.

Te Penza më i dalluari ishte Mackuei Puondak me 24 pikë e 20 kërcime.

Feronikeli në finale të Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së parë do të përballet me Vëllaznimin të dielën në ora 12:00.


KUPA E LIGËS SË PARË

Penza më afër finales pas pjesës së parë

FBK Liga e Parë

Penza më afër finales pas pjesës së parë

01/03/19 @ 14:50

PRIZRENI - BASHKIMI

Prizreni mbi kampionin, për histori

FBK Superliga

Prizreni mbi kampionin, për histori

28/02/19 @ 20:47

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç3: Super rivalitet, ngushtohet rezultati

FBK Superliga

Ç3: Super rivalitet, ngushtohet rezultati

28/02/19 @ 20:20

PRIZRENI - BASHKIMI

Prizreni - Bashkimi, rezultati i pjesës së parë

FBK Superliga

Prizreni - Bashkimi, rezultati i pjesës së parë

28/02/19 @ 19:43

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç1: Epërsi e lehtë e Prizrenit

FBK Superliga

Ç1: Epërsi e lehtë e Prizrenit

28/02/19 @ 19:21

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

28/02/19 @ 18:45

PJESA E PARË: YLLI - FERONIKELI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Feronikeli

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Ylli - Feronikeli

28/02/19 @ 17:10

TELEVIZION

FBK me dy transmetues

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja

FBK me dy transmetues

26/02/21 @ 15:27

BASKET TECH

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Balkan League/International/Liga tjera

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

23/02/21 @ 11:49

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XII)

22/02/21 @ 22:21

DRITA - LIPJANI

Seria ngritet në 11 fitore rresht

FBK Liga e Parë

Seria ngritet në 11 fitore rresht

21/02/21 @ 21:44

LIGA e PARË

6 fitore, 6 humbje, pozita e 6

FBK Liga e Parë

6 fitore, 6 humbje, pozita e 6

21/02/21 @ 21:37

LIGA e PARË

Peci i pakapshëm për Megasportsin

FBK Liga e Parë

Peci i pakapshëm për Megasportsin

21/02/21 @ 21:32

PRISHTINA E RE - NEW BASKET

Fundi dramatik në ndeshjen Prishtina e Re - New Basket

FBK Liga e Parë

Fundi dramatik në ndeshjen Prishtina e Re - New Basket

21/02/21 @ 19:57

ISTOGU - AS PRISHTINA

Istogu përkohësisht lider

FBK Liga e Parë

Istogu përkohësisht lider

20/02/21 @ 17:10

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XI)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XI)

14/02/21 @ 14:15

MEGASPORTS - FERONIKELI

Megasports fiton dramën ndaj Feronikelit

FBK Liga e Parë

Megasports fiton dramën ndaj Feronikelit

13/02/21 @ 18:55


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë