Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Rikthim në pjesë të dytë, Vëllaznimi fiton

TOPSPORTI/ A. P.

Rikthim në pjesë të dytë, Vëllaznimi fiton

4 April, 2019 @20:42

Pas pjesës së parë që krejtësisht i takoi Don Boskos 27-34, Vëllaznimi ka arritur të rikthehet në pjesë të dytë për të fituar duelin e parë gjysmëfinal të PlayOffit të Ligës së Parë në basketboll.

Dallimi i madh ndodhi në çerekun e tretë, kur gjakovarët u futën në lojë furishëm dhe ndalën mysafirët në 9 pikë, duke u shënuar 22 pikë. Më pas, edhe çereku i katër kaloi në të mirë të Vëllaznimit dhe kështu në fund, me rezultat të përgjithshëm 70-54 Vëllaznimi fitoi ndeshjen.

Vëllaznimi i futet ndeshjes së dytë mes ekipeve me epërsi 1-0 dhe në rast të fitores në ndeshjen e dytë që luhet në vikend, do të arrijë finalen e PlayOffit të Ligës së Parë.

PLAYOFF SKEMA

Më i dalluari te Vëllaznimi sonte ka qenë Ardit Memqaj që ka shënuar 14 pikë, 8 kërcime e 2 asistime. Më efikasi ka qenë Taaj Ridley me 19 pikë të shënuara e 7 kërcime, ndërsa 18 të tjera i ka shënuar Edmond Kryeziu.

Te Don Bosko Gent Shala mbeti më i dalluari me 14 pikë e 15 kërcime përgjatë ndeshjes, pamjaftueshëm për të bërë më shumë në duelin e parë gjysmëfinal.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga