Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

Foto: FIBA

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër


26 November, 2021 @14:02

Pas disfatës së pësuar mbrëmë nga Norvegjia, Kosova më 28 nëntor do të luajë ndeshjen e dytë të Grupit C parakualifikues për Eurobasket 2025, ku e pret Danimarkën.

Samir Zekiqi

Ndeshja do të luhet në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, ndërsa fillon nga ora 19:00. Për shkak të masave të pandemisë, sipas rregullave të Ministrisë së Shëndetësisë, në palestër lejohen vetëm 10 përqind të publikut, kurse Kosova pret që ata të japin përkrahje maksimale në këtë ndeshje.

Kosovo

Kosovës i duhet patjetër fitorja në këtë ndeshje për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim tutje në rrugëtimin e gjatë drejt Eurobasket 2025.

Muhamedali Janjeva

Kosova pret që në këtë ndeshje të ketë afro 300 tifozë në palestër, që do t’i rikthehen tribunave pas afro dy vitesh.

TABELA AKTUALE:

1. Norvegjia 1-0
2. Kosova 0-1
3. Danimarka 0-0.


KOSOVA

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Rikthimi i “Dardanëve” në palestër

26/11/21 @ 14:02

NUK KRYEN OBLIGIMET

BIBL përjashton edhe një skuadër nga garat

Balkan League

BIBL përjashton edhe një skuadër nga garat

26/11/21 @ 13:54

HENRIK SIRKO

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

26/11/21 @ 12:29

NORVEGJIA - KOSOVA

Kosova nis me humbje!

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova nis me humbje!

25/11/21 @ 21:03

HENRIK SIRKO

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Ylli zyrtarizon të larguarin nga Peja

26/11/21 @ 12:29

NORVEGJIA - KOSOVA

Kosova nis me humbje!

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova nis me humbje!

25/11/21 @ 21:03

C3: NORVEGJIA-KOSOVA

Norvegjia dënon, thellon epërsinë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Norvegjia dënon, thellon epërsinë

25/11/21 @ 20:30

SHQIPËRIA-LUKSEMBURGU

Shqipëria këndellet, mposht Luksemburgun

FBK Superliga/Shqipëria/Eurobasket/International

Shqipëria këndellet, mposht Luksemburgun

25/11/21 @ 19:51

PP: NORVEGJIA-KOSOVA

Norvegjia përmbys epërsinë e Kosovës, mbyll pjesën në epërsi

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Norvegjia përmbys epërsinë e Kosovës, mbyll pjesën në epërsi

25/11/21 @ 19:45

C1: NORVEGJIA-KOSOVA

Kosova në epërsi pas çerekut të parë

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Kosova në epërsi pas çerekut të parë

25/11/21 @ 19:21

FORMACIONET STARTUESE

Norvegjia-Kosova, 5-shet startuese

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket/International

Norvegjia-Kosova, 5-shet startuese

25/11/21 @ 18:51

PP: SHQIPËRIA - LUKSEMBURGU

Ngushtë, por Shqipëria në epërsi pas pjesës së parë

FBK Superliga/Shqipëria/Eurobasket/International

Ngushtë, por Shqipëria në epërsi pas pjesës së parë

25/11/21 @ 18:43

VIDEO

Direkt: Shqipëria-Luksemburgu

FBK Superliga/Shqipëria/Eurobasket/International

Direkt: Shqipëria-Luksemburgu

25/11/21 @ 18:02

DUELI I PARË

Norvegjia-Kosova, dueli fillestar me shpresa

FBK Superliga/Përfaqësuesja/Eurobasket

Norvegjia-Kosova, dueli fillestar me shpresa

25/11/21 @ 11:36


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga