Të gjitha lajmet

GAME 4: ROCKETS - WARRIORS

Rockets barazon serinë

FOTO/ nba

Rockets barazon serinë

7 May, 2019 @9:51

Skuadra e Houston Rockets, duke e mposhtur Golden State Warriorsat në ndeshjen e katërt të serisë me rezultat 112-108, e barazuan serinë në 2-2.

Në sekondat e fundt të ndeshjes, kampioni aktual Warriors, e kishte rastin për ta dërguar ndeshjen në vazhdime, por ishin të pasuksesshme tentimet e Kevin Durantit dhe Stephen Curryt dhe kështu Warriors e regjistruan humbjen e dytë rresht në këtë seri.

James Harden përsëri ishte më i miri i skuadrës me 38 pikë, 10 kërcime e 4 asistime, ndërsa u dallua edhe Eric Gordon me 20 pikë të tjera.

Te Golden State u veçuan Kevin Durant me 34 pikë e Stephen Curry me 30 pikë, por nuk mjaftuan për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e pestë e serisë do të luhet në “Oracle Arena” më 9 maj në ora 04:30.

GAME 3: ROCKETS - WARRIORS

Pas vazhdimeve ngushtohet seria

FOTO/ nba

5 May, 2019 @11:27

Skuadra e Houston Rocketsit, në ndeshjen e tretë gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore, arriti ta mposhtë Golden State Warriorsin pas vazhdimeve…

GAME 3: BLAZERS - NUGGETS

Pas 4 vazhdimeve caktohet fituesi

FOTO/ nba

4 May, 2019 @9:37

Ndeshja e çmendur me 4 vazhdime në serinë Portland Trail Blazers - Denver Nuggets, përfundoi me rezultat 140-137 në të…

GAME 3: CELTICS - BUCKS

Kalojnë në epërsi në “TD Garden”

FOTO/ nba

4 May, 2019 @9:17

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale të Play Offit, Milwaukee Bucks duke fituar dy ndeshje rresht, kaloi…

GAME 2: NUGGETS - BLAZERS

Portland barazon serinë

2 May, 2019 @10:09

Skuadra e Portland Trail Blazersit, duke e mposhtur Denver Nuggetsin në ndeshjen e dytë të gjysmëfinaleve të Play Offit me…

GAME 2: WARRIORS - ROCKETS

Udhëtojnë në Teksas me 2-0

1 May, 2019 @10:47

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin edhe në ndeshjen e dytë, kaloi 2-0 në…

Të gjitha lajmet nga NBA