Të gjitha lajmet

NEW BASKET - VËLLAZNIMI

Seria ngritet në 12

TOPSPORTI / A.P

Seria ngritet në 12

5 March, 2020 @21:43

Seria e fitoreve të Vëllaznimit është ngritur në 12 ndeshje.

Skuadra gjakovare, duke e mposhtur New Basketin me rezultat 56-75, nuk pësoi as në ndeshjen e 12 në kuadër të Ligës së Parë.

New Basketi e mbylli çerekun e parë me 2 pikë epërsi (13-11), derisa në çerekun e dytë dhe të tretë, kontrolli kaloi tek Vëllaznimi, i cili nuk e lëshoi më epërsinë.

Bujar Qeku ishte më i miri te skuadra gjakovare me double-double prej 19 pikëve e 21 kërcimeve, derisa u ndihmua edhe nga Rron Koshi me 16 pikë, Albatrit Berisha me 13 pikë, Arion Balluku me 12 pikë dhe Terrick Phillips me 11 pikë të tjera.

Te skuadra prizrenase më i dalluari ishte Gazzali Makasqi me 19 pikë e 6 kërcime.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi me 12 fitore e 0 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse New Basketi ka bilanc prej 2 fitoreve e 10 humbjeve dhe gjendet në pozitën e tetë.

Në xhiron tjetër Vëllaznimi e pret AS Prishtinën në Gjakovë, derisa New Basketi takohet me Prishtinën e Re.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga