Të gjitha lajmet

FERONIKELI - DRITA

Seria ngritet në 5 për Dritën

FOTO / DRITA

Seria ngritet në 5 për Dritën

25 November, 2020 @20:20

Po vazhdon forma e mirë e Dritës.

Skuadra gjilanase ka shënuar fitoren e pestë rresht, duke e mposhtur Feronikelin me rezultat 84-113.

Drita në mënyrë ekipore ka dominuar ndeshjen ndaj skuadrës nga Drenasi.

Gjashtë lojtarë te Drita luajtën me pikë dyshifrore, prej tyre u dalluan Erhan Sholla me 21 pikë, 6 kërcime e 4 asistime, Bardh Jakupi me 18 pikë, Gent Shala me 17 pikë dhe Rinor Ahmeti me 16 pikë të tjera.

Te Nikli më i miri ishte Engjull Sollova me 38 pikë e 12 asistime.

TABELA AKTUALE

Drita me 5 fitore e 1 humbje gjendet në pozitën e dytë, kurse Feronikeli ka bilanc prej 1 fitoreve e 4 humbjeve dhe gjendet në pozitën e tetë në Ligën e Parë.

Në xhiron e shtatë Drita e pret Prishtinën e Re, derisa Feronikeli udhëton në Prizren për t’u përballur me New Basketin.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë