Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROLEAGUE / PLAY OFF

Shfrytëzojnë mungesat, 1-0 në epërsi

Shfrytëzojnë mungesat, 1-0 në epërsi


21 April, 2021 @21:25

CSKA Moska në neshjen e parë të Play Offit, e mposhti Fenerbahçen me rezultat 92-76.

Skuadra ruse e mbylli pjesën e parë me 9 pikë epërsi, kurse Feneri në çerekun e tretë kaloi në epërsi.

Në 10 minutëshin e fundit CSKA Moska i shfrytëzoi mungesat e skuadrës turke dhe arriti ta mposhtë kundërshtrin.

Daniel Hackett dhe Will Clyburn me nga 20 pikë ishin më të mirët te CSKA Moska.

Në anën tjetër, për shkak të lëndimeve dhe testimeve pozitiv nga COVID 19, Fenerbahçe kishte 6 mungesa, derisa Nando De Colo shkëlqeu me 27 pikë.

Ndeshja e dytë e serisë do të luhet më 23 prill.


TRANSFER

Pas rënies së Vëllaznimit, Shestani vazhdon stinorin në një tjetër skuadër

FBK Superliga

Pas rënies së Vëllaznimit, Shestani vazhdon stinorin në një tjetër skuadër

21/04/21 @ 19:01

ISH LOJTARI I PRISHTINËS

Lekndreaj gjen skuadër të re

FBK Superliga

Lekndreaj gjen skuadër të re

21/04/21 @ 18:54

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Golden Eagle Ylli

21/04/21 @ 00:29

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Sigal Prishtina - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Sigal Prishtina - Peja

21/04/21 @ 00:00

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

GoldenEagle Ylli s’dorëzohet, vendimtarja në Suharekë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli s’dorëzohet, vendimtarja në Suharekë

20/04/21 @ 21:56

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

Ç3: Ylli pranë fitores

FBK Superliga

Ç3: Ylli pranë fitores

20/04/21 @ 21:31

GAME 2: BASHKIMI - YLLI

Bunjaku po shkëlqen ndaj ish-skuadrës, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Bunjaku po shkëlqen ndaj ish-skuadrës, mbyllet pjesa e parë

20/04/21 @ 20:59

TRAJNERI I RI

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

Euroleague/Transfere

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

12/06/23 @ 21:37

KËNDI I BLERIMIT

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

Euroleague/Analiza

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

23/05/23 @ 14:11

MBRETËROJNË EUROLIGËN #UNDECIMA

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

Euroleague

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

21/05/23 @ 23:51

OPINION

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

Euroleague/Analiza

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

14/05/23 @ 15:00

BASKETBOLLISTI I REAL MADRIDIT

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

Euroleague

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

11/05/23 @ 18:02

MADRID

Sergio Llull mbetet në Madrid

Euroleague/International/Transfere

Sergio Llull mbetet në Madrid

06/07/22 @ 13:11

SEZONI I RI

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

Euroleague

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

06/07/22 @ 12:42

LOS BLANCOS

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

Euroleague/International/Transfere

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

05/07/22 @ 13:51

STAMBOLL

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

Euroleague/International/Transfere

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

28/06/22 @ 11:34

STAMBOLL

Kampioni transferon kroatin Zizic

Euroleague/Transfere

Kampioni transferon kroatin Zizic

22/06/22 @ 13:27


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague