Të gjitha lajmet

SHOKUESE

Shokuese: Ndërron jetë Kobe Bryant!

Shokuese: Ndërron jetë Kobe Bryant!

26 January, 2020 @20:38

Një lajm shokues për botën e basketbollit dhe gjithë sportit.

Pas një aksidenti me helikopter, basketbollisti legjendar i LA Lakers dhe një prej më të mirëve të historisë së basketbollit, Kobe Bryant, ka ndërruar jetë.

Bashkë me basketbollistin në fjalë raportohen të kenë ndërruar jetë edhe katër persona të tjerë, ndërkohë që aksidenti raportohet të ketë ndodhur në Kalifornia.

Pesë unaza të fituara dhe dy MVP tituj në finalet e NBA janë disa prej gjërave që do të kujtohen nga karriera e Bryant, një idhull botëror i përjetshëm i sportit të basketbollit.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA