Të gjitha lajmet

PARA EVROPIANIT

Shtohen zhveshtoret dhe koshat bëhen me standarde

Shtohen zhveshtoret dhe koshat bëhen me standarde

Teksti: FBK

29 May, 2019 @14:44

Federata e Basketbollit të Kosovës është në vlugun e përgatitjeve për organizimin e FIBA U20 Kampionatit Evropian, Divizioni B – Femrat, i cili do të mbahet prej 3 deri më 11 gusht 2019 në Prishtinë.

Mu për këtë arsye Federata e Basketbollit të Kosovës ka vendosur të investoj në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë, në të cilën është duke i rregulluar zhveshtoret, pasi në palestër aktualisht janë vetëm 2 zhveshtore, derisa me kritere të FIBA-s kërkohen 4 zhveshtore për ekipet, si dhe 2 shtesë për personat zyrtar të FIBA-s.

Krahas këtij investimi, FBK për këtë palestër i ka porositur koshat e ri, që kërkohen me kritere të FIBA-s, derisa do të investoj edhe në semaforin aktual.

Krahas Kosovës në FIBA U20 Kampionatin Evropian, Divizioni B-Femrat do të marrin pjesë edhe 12 shtete të tjera: Izraeli, Danimarka, Finlanda, Britania e Madhe, Kroacia, Turqia, Greqia, Ukraina, Bullgaria, Rumania, Irlanda dhe Islanda.

FIBA EUROPE ELECTIONS

Demirel rizgjedhet kryetar i FIBA Europe

25 May, 2019 @18:59

Kryetari aktual i FIBA Europe, Turgay Demirel, është rizgjedhur në këtë post edhe për katër vitet e ardhshme pas zgjedhjeve…

KOMUNIKATË E KB RAHOVECI

Rahoveci tërhiqet nga organizimi i ndeshjeve të reprezentacionit

6 May, 2019 @16:04

Përmes një njoftimi të botuar në llogarinë zyrtare të klubit të Rahovecit, është bërë e ditur se skuadra në fjalë…

EUROPIANI I FEMRAVE NËN 20

FBK publikon llogon e Euro U20 që mbahet në Prishtinë

Foto: FBK

8 April, 2019 @15:17

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) sot edhe zyrtarisht e ka publikuar logon zyrtare të FIBA U20 Kampionatit Evropian, Divizioni…

GRUMBULLIMI I TË REJAVE

Selektori U16 Edin Kërveshi fton 24 lojtare

2 April, 2019 @21:24

Njëzetë e katër basketbolliste të reja janë ftuar nga selektori Edin Kërveshi në grumbullimin e radhës të Kosovës U16. …

MEDIA

Kosovari Divine Myles

Divine Myles, Prishtina/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @11:30

Basketbollisti i Prishtinës, Divine Myles, pritet të veshë tash e tutje edhe fanellën e përfaqësueses së Kosovës, ka bërë të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja