Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEBUTIMI

Si debutoi Ivan Koljevic te Rahoveci?

Si debutoi Ivan Koljevic te Rahoveci?


2 March, 2022 @18:42

Njëri ndër basketbollistët që tashmë ka bërë përvojë edhe në Superligë të Kosovës, Ivan Koljevic, ka zhvilluar ndeshjen e parë të tij si lojtar i Rahovecit.

Ai u largua nga KB Prizreni muajin e kaluar. Sonte, debutoi për ekipin e tij të ri, të tretin në Kosovë, pas Trepçës e Prizrenit.

Rahoveci u mposhtë nga Ylli përsëri, për herë të tretë këtë stinor në Superligë, ndërsa Koljevic luajti pa pushim sonte 40-minuta, duke shënuar 19 pikë, me efikasitet 3/7 për tri pikë, derisa bëri edhe 6 asistime e 8 kërcime në proces.

 


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike