Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

Sigal Prishtina transferon ish lojtarin e Pejës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Sigal Prishtina transferon ish lojtarin e Pejës


15 January, 2021 @17:47

Sigal Prishtina ka bërë goditjen e saj kryesore në afatin kalimtar duke e transferuar ish lojtarin e Pejës, Nigel Johnson.

Johnson, i cili ka veshur fanellën verdhezi gjatë stinorit të kaluar, është rikthyer në Kosovë për t’iu bashkuar bardhekaltërve.

Ai ka qenë ndër lojtarët më të dalluar te Peja në vitin e kaluar duke luajtur me mesatare prej 19.1 pikë, 4.6 kërcime dhe 5.0 asistime për ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga