Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA UNIKE

Skuadra nga Shqipëria tërhiqet nga Liga Unike

Skuadra nga Shqipëria tërhiqet nga Liga Unike


5 April, 2021 @18:03

Liga Unike mes Kosovës dhe Shqipërisë, e cila ishte paralajmëruar të fillojë më 6 prill me formatin “Final 8”, ka nisur të ketë telashe ende pa filluar gara në parket.

Me anë të një njoftimi zyrtar, nga kjo ligë është tërhequr Teuta e Durrësit.

Sipas njoftimit nga Liga Unike, arsyeja e tërheqjes së Teutës është pamundësia për t’u organizuar për një kohë të shkurtër.

Me largimin e Teutës, gara do të organizohet me 7 skuadra, 4 nga Kosova (Prishtina, Peja, Rahoveci, Ylli) dhe 3 nga Shqipëria (Goga Basket, Vllaznia, Tirana) sipas çifteve të parapara me formatin e eliminimit.

Lexo gjithashtu: Rahoveci kualifikohet në gjysmëfinalen e Ligës Unike


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike