Të gjitha lajmet

FORMACIONET ZYRTARE

Sllovakia-Kosova, 5-shet startuese

Sllovakia-Kosova, 5-shet startuese

26 November, 2020 @18:57

Në këto çaste ka filluar ndeshja mes Sllovakisë dhe Kosovës në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023.

Selektorët e reprezentacioneve, kanë vendosur të nisin me këto pesëshe.

SLLOVAKIA: David Abrham, Vladimir Brodziansky, Mario Ihring, Viktor Juricek, Simon Krajvocic.

Selektor: Zan Tabak.

KOSOVA: Arian Çallakaj, Musab Mala, Alban Veseli, Urim Zenelaj, Erjon Kastrati.

Selektor: Christos Marmarinos.

MATCH REPORT: BJELLORUSIA - SHQIPËRIA

Bjellorusët fitojnë, Shqipëria në luftë për vend të dytë

Foto: FIBA

26 November, 2020 @19:19

Bjellorusia është treguar shumë e fortë për Shqipërinë në përballjen e Grupit A parakualifikues, duke e mposhtur me 40 pikë…

TRANSMETIMI

Këtu mund ta ndiqni Sllovakia-Kosova

Foto: FIBA

26 November, 2020 @18:20

Pas dy fitoreve të regjistruara në shkurt të këtij viti, në pjesën e dytë të ndeshjeve parakualifikuese për Botërorin 2023,…

GËZIM MORINA ME MESAZH

Morina: Përpara djema!

26 November, 2020 @13:22

Njëri ndër lojtarët që do të mungojë te përballjet e Kosovës këtë muaj në parakualifikime për Botërorin 2023, Gëzim Morina,…

FLET KAPITENI

Kapiteni Hajrizi: Maksimumin në të dyja sfidat

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 November, 2020 @12:58

Kapiteni i ri i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Drilon Hajrizi, ka folur nga Bratisllava për faqen zyrtare të FBK-së,…

DEKLARATA E SELEKTORIT PARA NDESHJES

Marmarinos: Ndeshje të lehta nuk ka!

Christos Marmarinos duke u konsultuar me ndihmësin Bujar Loci në përballjet e muajit shkurt të këtij viti/ TOPSPORTI/ A. Paçarizi

26 November, 2020 @12:52

Selektori i Kosovës në basketboll, greku Christos Marmarinos ka qenë i qartë në deklaratën e tij një ditë para ndeshjes…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja