Të gjitha lajmet

MATCHDAY

Sonte ndaj Sllovakisë

Foto: FBK

Sonte ndaj Sllovakisë


Teksti: FBK

26 November, 2020 @12:09

Kosova sonte do të përballet me Sllovakinë, në takimin që zhvillohet në Bratisllavë në kuadër të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës 2023.

Dardanët pavarësisht disa mungesave janë të motivuar për të dhënë maksimumin në sfidën përballë sllovakëve.

Në kampin e Kosovës mbretëron atmosferë shumë pozitive dhe basketbollistët janë të gatshëm për këtë sfidë shumë të rëndësishme.

Lojtarët janë grumbulluar të mërkurën e kaluar në Prishtinë, ku kanë qenë të karantinuar, por njëkohësisht janë stërvitur deri të dielën, derisa të hënën morën rrugën ndaj Sllovakisë. Nga dita e martë, stërvitjet i kanë vazhduar në Bratisllavë.

Kosova pas ndeshjes së sotme (ora 19:00), më 28 tetor do të ndeshet me Islandën (nga ora 16:00). Të dy ndeshjet zhvillohen në Bratislavë dhe do të transmetohen në ArtSport.

Dardanët janë liderë të grupit me dy fitore në dy ndeshje. Kosova në muajin shkurt të këtij viti mundi në Prishtinë, Islandën 80:78 dhe Luksemburgun në udhëtim 80:84.

Sllovakia dhe Islanda kanë grumbulluar nga tri pikë, kurse Luksemburgu është në vendin e fundit me dy.

Takimet e fundit në grupe do të jenë në muajin shkurt të vitit të ardhshëm, ku Kosova do të ndeshet me Sllovakinë dhe Luksemburgun.

PËRFAQËSUESJA U16

Grumbullohet Kosova U16, ftohen 40 lojtarë!

20 January, 2021 @15:15

Përfaqësuesja e Kosovës U16 do të bëjë grumbullimin e parë në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Europianit të Divizionit…

SLLOVENI

Gëzim Morina e nis mbarë vitin 2021

9 January, 2021 @22:21

Basketbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Gëzim Morina, e ka filluar mirë vitin 2021. Ai me skuadrën e tij sllovene, Helios…

FEDERATA

Sot Kuvendi i FBK-së, kryetari aktual kandidat i vetëm

Foto: FBK

18 December, 2020 @12:18

Sot nga ora 15:00 do të mbahet Kuvendi i Rregullt Zgjedhor i Federatës së Basketbollit të Kosovës. Kuvendi mbahet në…

PARA ZGJEDHJES SË KRYETARIT

Kuvendi i FBK-së i mbyllur për media, shkak COVID-19

Foto: FBK

17 December, 2020 @14:45

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) të premten më 18 dhjetor do të mbajë Kuvendin e Rregullt Zgjedhor. Kuvendi do…

PËRSËRI FETAHU

Përfundon afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të FBK-së

Foto: FBK

11 December, 2020 @18:47

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e nominimeve për Kryetar të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK). …

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja