Të gjitha lajmet

NBA

Sonte rifillon NBA

Sonte rifillon NBA

30 July, 2020 @12:34

Pas 4 muajve pushimi për shkak të pandemisë, NBA fillon sonte.

Më 12 mars 2020, lojtari i Utah Jazzit, Rudy Gobert, ishte testuar pozitiv nga COVID-19 dhe ishte vendosur që të mos luhen ndeshje.

Sonte NBA rifillon me një format tjetër. Të gjitha ndeshjet e mbetur do të luhen në Orlando, me 22 skuadra. Skuadrat që do të mbesin jashtë Play-Offit do të largohen nga Orlando.

Ndeshjet që do të zhvillohen sonte në NBA janë:

31.07 00:30 New Orleans Pelicans - Utah Jazz
31.07 03:00 Los Angeles Lakers - Los Angeles Clippers

01.08 20:30 Brooklyn Nets - Orlando Magic
01.08 22:00 Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies
01.08 22:00 Washington Wizards - Phoenix Suns

HOUSTON

Russell Westbrook del pozitiv në COVID-19

13 July, 2020 @19:15

Super ylli i Houston Rocketsit, Russell Westbrook, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur para pak çastesh…

LOS ANGELES LAKERS

Zyrtare: JR Smith e LeBron James bashkohen sërish

FOTO / Cavs

1 July, 2020 @21:24

Edhe pse ishte e ditur ditë më parë, Los Angeles Lakers, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin JR Smith. Smith…

LAKERS

Bradley nuk dëshiron të luaj me Lakers

FOTO / NBA

24 June, 2020 @10:35

Fundori amerikan i Los Angeles Lakersit, Avery Bradley, nuk dëshiron të luaj ndeshjet e mbetura të stinorit në NBA. Bradley…

KOMUNIKATA E NBA-së

NBA në bisedime me Walt Disney për vazhdim të stinorit!

Foto: B/R

24 May, 2020 @8:08

Drejtuesit e NBA-së janë takuar me kompaninë e njohur Walt Disney, ashtu që të shikojnë mundësinë për vazhdimin e stinorit…

KNICKS LEGEND

Legjenda e NBA-së del pozitiv në COVID-19

23 May, 2020 @9:12

Legjenda e NBA-së dhe e New York Knicksit, Patrick Ewing, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur…

Të gjitha lajmet nga NBA