Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Sot dita e fundit e Kupës së Kosovës, orari i FINALEVE

Sot dita e fundit e Kupës së Kosovës, orari i FINALEVE


15 February, 2020 @11:15

Spektakli i Kupës së Kosovës , sot do të përfundojë me dy ndeshje finale.

Me fillim nga ora 17:30, do të luhet finalja e Kupës së Kosovës në Ligën e Femrave në mes të Bashkimit dhe Prishtinës, derisa në ora 20:30 finalja e meshkujve në mes të Yllit dhe Pejës.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Vashat e Bashkimit në gjysmëfinale e kishin mposhtur Penzën, derisa Prishtina Trepçën.

Te meshkujt Ylli deri në finale erdhi duke e eliminuar Prishtinën e Bashkimin, kurse Peja Prizrenin e Rahovecin.

Fituesit e fundit të Kupës së Kosovës te meshkujt edhe te femrat është Prishtina.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga