Të gjitha lajmet

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

10 September, 2017 @20:16

Spanja
Turqia
Spanja 72 : 56 Turqia
Ricky Rubio 15 pikë Furkan Korkmaz 20 pikë

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës ka arritur ta eliminojë Turqinë vendase duke e mposhtur me rezultat 73-56, për të kaluar kështu në çerekfinale të kampionatit evropian.

Diferencën në pikë spanjollët e bënë në çerekun e parë dhe të fundit, ndërsa çereku i dytë dhe i tretë ishin më të barabartë.

EUROBASKET 2017 - SKEMA

Më i dalluari në këtë fitore të Spanjës ishte Ricky Rubio me 15 pikë, derisa pikë dyshifrore patën edhe vëllezërit Gasol e Sergio Rodriguez. Te turqit më i veçuari sonte ishte Korkmaz me gjithsej 20 pikë.

Në çerekfinale Spanjën e pret Gjermania, e cila gjithashtu nuk cilësohet rival i denjë për ‘Furinë e Kuqe’, e cila është favorite për ta fituar këtë kampionat evropian.1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 September, 2017 @16:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur Hungarinë 86-78. Hungarezët përkundër se ishin në disa…

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 September, 2017 @13:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të EuroBasket2017. Letonezët e drejtuar nga Timma dhe…

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 September, 2017 @22:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës. Përfaqësuesja e Greqisë sonte e ka eliminuar Lituaninë në…

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 September, 2017 @19:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi Datomen që ka shutuar 75% për dy pikë,…

1/8: GJERMANIA - FRANCA

Vjen befasia, Gjermania eliminon Francën

Foto: fiba.com

9 September, 2017 @16:05

Me të filluar faza e eliminimit direkt, vjen edhe befasia e parë në EuroBasket2017. Pas Sllovenisë, skuadra e dytë çerekfinaliste…

TRANSFER

Prishtina njofton edhe një përforcim

9 September, 2017 @14:19

Pas rikhimit të Andrew Lawrence, sot Prishtina ka njoftuar opinionin edhe me një përforcim. Maxie Esho, 203cm, është basketbollisti…

TRANSFER

Andrew Lawrence rikthehet te Prishtina

9 September, 2017 @14:16

Përmes një njoftimi në Facebook, Prishtina ka njoftuar që te klubi kryeqytetas është rikthyer basketbollisti Andrew Lawrence. Lawrence ishte edhe…

SHIKO NDESHJEN

Livestream: Maqedonia-Kosova

Dy bashkëlojtarë të dikurshëm në takim miqësor para ndeshjes, Fisnik Rugova dhe Bojan Trajkovski/ Foto: fiba.basketball

2 December, 2018 @16:55

Kanë mbetur më pak se një orë derisa të fillojë ndeshja e tretë e Kosovës në parakualifikime për Eurobasket 2021.…

DEKLARATA E TRAJNERIT DAMIR MULAOMEROVIC

Maqedonia favorite përballë Kosovës

Foto: fiba.basketball

1 December, 2018 @21:24

Edhe selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, në prononcimin e tij para ndeshjes ndaj Maqedonisë, ka pranuar që rivaltë janë…

DUELI I TRETË I GRUPIT

Mulaomerovic në kërkim të fitores së parë

Foto: fibaeuropecup

1 December, 2018 @20:53

Selektori i Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, është në kërkim të fitores së parë të tij me reprezentacion. Kosova…

TE KOSOVA

Kthehet Tmusic

BOROZANI/ Arkiv

1 December, 2018 @20:46

Basketbollisti i Prishtinës, Mikaile Tmusic, që këtë stinor s’ka luajtur ende ansjë lojë me ekipin e tij të ri, do…

DARDAN BERISHA

Shkojmë me maksimumin tonë

Foto: FBK

26 November, 2018 @23:31

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Dardan Berisha, është shprehur të jetë atmosferë e mirë aktualisht në skuadër, ndërsa…

Të gjitha lajmet nga Eurobasket