Të gjitha lajmet

GAME 2: RAHOVECI - PRISHTINA

Super Rahoveci barazon serinë finale

Super Rahoveci barazon serinë finale

5 May, 2019 @19:12

Humbja e parë e Prishtinës në këtë sezon në ndeshjet e luajtura në garat vendore erdhi në ndeshjen e dytë finale kundër Rahovecit dhe kështu u barazua seria 1-1.

Palestra “Mizahir Isma” e përjetoi ndeshjen historike të Rahovecit, ku ia shkaktoi humbjen e parë Prishtinës, derisa për herë të parë në histori të klubit e mposhti skuadrën nga kryeqyteti.

Gjithashtu ishte fitorja e parë në histori të vreshtarëve në serinë finale të Superligës.

Në tre çerekët e parë të ndeshjes, lojtari më i dalluar i Rahovecit ishte DeShon Minnis me 24 pikë, por në fillim të çerekut të katërt, me pesë gabime personale u detyrua 10 minutëshin e fundit ta shikojë nga banka.

Në mungesë të Minnisit, Rahoveci mori ndihmë nga Fred Richardson dhe Andre Washington në fund dhe kështu e mposhti kundërshtarin me rezultat 87-84.

Richardson luajti me 25 pikë e 8 kërcime, Minnis me 24 pikë, derisa Washington me double-double prej 11 pikëve e 13 kërcimeve.

Te Prishtina u dalluan Dardan Berisha me 26 pikë, Ahmed Bashir me 25 pikë dhe Divine Myles me 17 pikë, 11 kërcime e 8 asistime.

Tani seria u barazua 1-1, derisa ndeshja e tretë do të luhet në Prishtinë.

RAHOVECI - PRISHTINA

4+ për Rahovecin, edhe 10 minuta lojë

5 May, 2019 @18:24

Rahoveci e mbylli me 4 pikë në epërsi çerekun e tretë. Rezultati është 68-64 në favor të vreshtarëve. DeShon Minnis…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

+2 pas 20 minutave në “Mizahir Isma”

5 May, 2019 @17:49

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Rahovecit dhe Prishtinës. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 41-43…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: 7 pikë epërsia në Rahovec

5 May, 2019 @17:17

Ka përfunduar çereku i parë në ndeshjen e dytë të finales së madhe të Superligës së Kosovës në mes të…

NGA INFORMATORI

Nga ndeshja e parë, vetëm një dënim

TOPSPORTI/ A. P.

4 May, 2019 @14:47

Pas ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës, Komesari i Garave të FBK-së ka regjistruar ndeshjen, ndërsa…

FINALS / GAME 1: PRISHTINA - RAHOVECI

Bindshëm startojnë serinë finale

2 May, 2019 @20:40

Nënkampionja e Kosovës në basketboll, Prishtina, në ndeshjen e parë të serisë finale e mposhti Rahovecin me rezultat 110-82…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga