Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NË LUFTË PËR SUPERLIGË

Syla e Shala, përforcime të reja të Istogut

Syla e Shala, përforcime të reja të Istogut


5 January, 2023 @17:18

Istogu, që po tregohet i fortë këtë stinor në Ligë të Parë, ka bërë të ditur se ka marrë dy lojtarë gjatë afatit kalimtar dimëor në ligën ku garon.

Troftat kanë bërë të ditur se kanë siguruar shërbimet e basketbollistit me përvojë nga Superliga, Drilon Shala, i cili me licensë të dyfishtë do të vazhdojë të luajë edhe për Yllin, si dhe Istogun.

Shpat Syla

Njejtë, ekipi ka bërë të ditur se ka siguruar shërbimet edhe të Shpat Sylës. Ky i fundit gjithashtu vjen si përforcim, ndërsa më herët ka luajtur për Rahovecin dhe Dukagjinin.

Drilon Shala


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë