Të gjitha lajmet

5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Pamje nga arkivi gjatë duelit Bashkimi-Teodo/ TOPSPORTI/ A. P.

Teodo i bashkohet BIBL


10 October, 2020 @21:58

Skuadra nga Mali i Zi, Teodo, është skuadra e fundit për këtë stinor që i është bashkuar ligës ballkanike në basketboll dhe me këtë është përmbyllur pranimi në këtë ligë.

Më parë, në këtë ligë skuadrat kosovare ‘luftonin’ për të marrë pjesë, ndërsa tash me themelimin e Ligës Unike, vëmendja është ndërruar.

Teodo nga Tivati i Malit të Zi do të merr pjesë në grupin ku bëjnë pjesë ekipet bullgare, maqedonase dhe malazeze, karshi me ato izraelite, ndërsa ekipet më të mira nga grupet do të shkojnë tutje.

Këtë stinor në BIBL është ndërruar formati i garave pasi që Izraeli ka dërguar thuajse tërë ligën elite të saj aty, ndërsa nga vendet tjera të përmendura marrin pjesë nga dy skuadra.

GRUPI A: Bnei Herzilya, Hapoel Haifa, Hapoel Telaviv;

GRUPI B: Galil Gilboa, Ironi Nahariya, Maccabi Haifa;

GRUPI C: Hapoel Holon, Hapoel Eilat, Ironi Ziona;

GRUPI D: Hapoel Beer Sheva, Hapoel Jerusalem, Maccabi Rishon;

GRUPI E: Akademik Plovdiv, Beroe, Ibar, Kumanovo, Teodo, TFT;

Nga grupet izraelite A, B, C dhe D, fituesit shkojnë tutje, kurse nga grupi E katër ekipet e para, për të shkuar në fazën tjetër të garës.


EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

Balkan League

Edhe Beroe i kthehet BIBL

02/10/20 @ 16:45

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

Balkan League

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

02/10/20 @ 16:00

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16/09/20 @ 20:23

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

FBK Superliga/Balkan League/International/Liga tjera

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

29/07/20 @ 15:57

VENDIMI I BIBL

Anulohet sezoni, s’ka FinalFour në Pejë gjatë shtatorit

Balkan League

Anulohet sezoni, s’ka FinalFour në Pejë gjatë shtatorit

13/07/20 @ 15:00

LIGA TJETËR RAJONALE?!

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

Balkan League/International/Liga tjera

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

01/06/20 @ 22:16

STINORI 2020/21

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

Balkan League

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

01/06/20 @ 12:47

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Balkan League

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

01/06/20 @ 12:29

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

Balkan League

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

02/05/20 @ 13:32

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Balkan League

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

02/05/20 @ 13:05


Të gjitha lajmet nga Balkan League