Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE MEN'S SUPERCUP FINAL

TOP 5-shja e finales së Superkupës (MESHKUJT)

TOP 5-shja e finales së Superkupës (MESHKUJT)


25 October, 2020 @20:41

Skuadra e Prishtinës, duke e mposhtur Bashkimin në finale të Superkupës me rezultat minimal 74-73, e fitoi Superkupën e Kosovës në basketboll.

TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e finales bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e finales së Superkupës e përbëjnë: Musab Mala (Bashkimi), Altin Morina (Prishtina), Arian Qallaku (Prishtina), Edmond Azemi (Prishtina) dhe Fisnik Rugova (Prishtina).

Musab Mala i Bashkimit, ishte koshashënuesi më i mirë në humbjen e skuadrës prizrenase. Ai luajti me 19 pikë, 3 kërcime e 1 asistim.

Në pesëshen e finales së Superkupës gjenden katër lojtarë të Prishtinës: Altin Morina, Arian Qallaku, Edmond Azemi e Fisnik Rugova.

Morina luajti me 19 pikë, 6 kërcime, 6 asistime dhe 2 topa të vjedhur, Qallaku me 22 pikë, 7 kërcime, 4 topa të vjedhur dhe 2 asistime, Azemi me 13 pikë, 4 kërcime, 1 asistime 1 top të vjedhur dhe Rugova me 11 pikë, 9 kërcime, 4 bllokada e 2 asistime.

Vlen të ceket se Altin Morina e Arian Qallaku ishin edhe në pesëshen e gjysmëfinaleve të Superkupës.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga