Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (1)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (1)

19 October, 2019 @17:11

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Enisa Kamerolli (Prishtina), Agnesa Rrahmani (Kastrioti), Valbona Bytyqi (Penza), Tokjona Rexhaj (Prishtina) dhe Saranda Daci (Bashkimi).

Enisa Kamerolli ka shkëlqyer për Prishtinën në ndeshjen kundër Vëllaznimit. Ajo ishte e pakapshme duke luajtur me shifrat magjike triple-double prej 21 pikëve, 13 asistime e 11 kërcimeve.

Në pesëshen e javës prej Prishtinës arriti të hyjë edhe Tokjona Rexhaj. Tokjona luajti me double-double prej 14 pikëve e 16 kërcimeve.

Rikthimi i Valbona Bytyqit në parket u bë në mënyrën më të mirë. Bytyqi në fitoren e Penzës ndaj Kastriotit luajti rol shumë të rëndësishëm. Ajo gjatë ndeshjes shënoi 24 pikë, i rrëmbeu 16 kërcime dhe i bëri 6 asistime.

Kastrioti pësoi humbje nga Penza, por Agnesa Rrahmani ishte në formë. Ajo luajti me 29 pikë, që ishte shifra më e lartë e xhiros, derisa i rrëmbeu edhe 6 kërcime.

Pesëshen e javës te Liga e Femrave e mbyll lojtarja e Bashkimit, Saranda Daci. Saranda në ndeshjen e parë në ligë me Bashkimin, luajti me 22 pikë, 6 kërcime e 3 bllokada, kurse skuadra e saj e mposhti Trepçën me rezultat 94-36.

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

MEDIA

Kampionati mund të mos vazhdojë

15 March, 2020 @22:20

Në ditët e ardhshme Bordi i FBK-së pritet të vendos për të ardhmen e stinorit 2019/20. Kështu së paku…

PRIZREN

Bashkimi (F) liron trajnerin dhe lojtaret

15 March, 2020 @16:19

Skuadra e femrave të Bashkimit para pak çastesh ka bërë të ditur se për shkak të situatës së krijuar nga…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:34

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave