Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (1)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (1)

19 October, 2019 @17:11

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së parë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtareve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Enisa Kamerolli (Prishtina), Agnesa Rrahmani (Kastrioti), Valbona Bytyqi (Penza), Tokjona Rexhaj (Prishtina) dhe Saranda Daci (Bashkimi).

Enisa Kamerolli ka shkëlqyer për Prishtinën në ndeshjen kundër Vëllaznimit. Ajo ishte e pakapshme duke luajtur me shifrat magjike triple-double prej 21 pikëve, 13 asistime e 11 kërcimeve.

Në pesëshen e javës prej Prishtinës arriti të hyjë edhe Tokjona Rexhaj. Tokjona luajti me double-double prej 14 pikëve e 16 kërcimeve.

Rikthimi i Valbona Bytyqit në parket u bë në mënyrën më të mirë. Bytyqi në fitoren e Penzës ndaj Kastriotit luajti rol shumë të rëndësishëm. Ajo gjatë ndeshjes shënoi 24 pikë, i rrëmbeu 16 kërcime dhe i bëri 6 asistime.

Kastrioti pësoi humbje nga Penza, por Agnesa Rrahmani ishte në formë. Ajo luajti me 29 pikë, që ishte shifra më e lartë e xhiros, derisa i rrëmbeu edhe 6 kërcime.

Pesëshen e javës te Liga e Femrave e mbyll lojtarja e Bashkimit, Saranda Daci. Saranda në ndeshjen e parë në ligë me Bashkimin, luajti me 22 pikë, 6 kërcime e 3 bllokada, kurse skuadra e saj e mposhti Trepçën me rezultat 94-36.

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (3)

28 October, 2019 @14:46

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

VËLLAZNIMI (F) - PENZA (F)

Penza pa humbje ndjek kreun

27 October, 2019 @22:40

Vashat e Penzës serinë e fitoreve e vazhduan edhe kundër Vëllaznimit. Penza e mposhti Vëllaznimin me rezultat 28-79. Si…

TREPÇA (F) - PRISHTINA (F)

Triple-double i dytë për Enisën, Trepça pa fitore

26 October, 2019 @17:01

Një fitore e pritur nga vashat e Prishtinës erdhi në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Prishtina e mposhti Trepçën me rezultat…

BASHKIMI (F) - KASTRIOTI (F)

Bashkimi lehtë ndaj Kastriotit, përforcohet kreu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

25 October, 2019 @21:05

Ndeshja hapëse e xhiros së tretë në Ligën e Femrave në basketboll, përfundoi pa ndonjë befasi. Vashat e Bashkimit pa…

EURO CUP

Vashat e Prishtinës të pafuqishme ndaj Vidnojes

24 October, 2019 @22:06

Vashat e Prishtinës pësuan edhe në ndeshjen e dytë në Eurocup. Kësaj radhe humbja ishte edhe më e thellë. Skuadra…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave