Të gjitha lajmet

KASTRIOTI (F) - VËLLAZNIMI (F)

Vashat e Kastriotit e regjistrojnë fitoren e parë

Vashat e Kastriotit e regjistrojnë fitoren e parë

19 October, 2019 @14:55

Ndeshja hapëse e xhiros së dytë në Ligën e Femrave, përfundoi me fitoren e Kastriotit ndaj Vëllaznimit me rezultat 48-43.

Gjatë gjithë ndeshjes rezultati ishte i ngushtë, derisa në 10 minutëshin e fundit, vashat e trajneres Kimete Haliti, u treguan më të suksesshme dhe e regjistruan fitoren e parë.

Sikurse në xhiron e parë, edhe në këtë ndeshje më e mira e Kastriotit ishte Agnesa Rrahmani. Ajo prej 48 pikëve të skuadrës në total, i shënoi 31 pikë dhe i rrëmbeu 16 kërcime duke qenë e pakapshme në parket.

Te skuadra gjakovare më e mira ishte Rina Hoda me 17 pikë.

TABELA AKTUALE

Kastrioti me një ndeshje më shumë përkohësisht u vendos në krye të tabelës me 3 pikë.

Në xhiron e tretë Kastrioti takohet me Bashkimin, kurse Vëllaznimi me Penzën.

BASHKIMI (F)

Gashi: Jemi më të motivuara se kurrë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 October, 2019 @18:11

Kapitenja e skuadrës së Bashkimit, Gresa Gashi, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com, ka thënë se së bashku me bashkëlojtaret…

TREPÇA (F)

Ibrahimi: Vështirësia e pritur, synojmë ngritjen sa më lartë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 October, 2019 @14:34

Koshashënuesja më e mirë në humbjen e Trepçës ndaj Bashkimit, Melisa Ibrahimi, në një bisedë ekskluzive me TopSportin, ka thënë…

TREPÇA (F)

Haxha: E vështirë përkrahja nga banka

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

17 October, 2019 @14:22

Vashat e Trepçës pësuan dje nga Bashkimi me rezultat 94-36. Kapitenja e skuadrës mitrovicase, Lorena Haxha, në një bisedë me…

FURKAN SAGLIK

Saglik: Mbrojtja jonë e caktoi rezultatin

FOTO / Arian Paçarizi

16 October, 2019 @23:45

Trajneri turk i vashave të Bashkimit, Furkan Saglik, në një bisedë ekskluzive me TopSporti.com ka thënë se mbrojtja agresive e…

IRMA KONJUSHA

Konjusha: Kundërshtaret do të kenë punë më një Prishtinë ndryshe

FOTO/ fiba.com

16 October, 2019 @23:13

Njëra prej basketbollisteve më e dalluara në Prishtinë, Irma Konjusha, një një bisedë ekskluzive me TopSporti.com, ka thënë se kundërshtaret…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave