Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (IX)

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (IX)


19 December, 2021 @14:14

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 9 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Don Polloshka (AS Prishtina) 12 pikë, 14 kërcime, 11 asistime, 1 top të rrëmbyer
2.Jordan Robinson (New Basket) 38 pikë, 16 kërcime, 5 asistime, 5 topa të rrëmbyer
3.Arbër Sinani (Prishtina e Re) 26 pikë, 12 kërcime, 6 topa të rrëmbyer, 5 asistime, 4 bllokada
4.Nicholas Paul (Dardanët) 24 pikë, 21 kërcime, 6 bllokada, 4 topa të rrëmbyer, 2 asistime
5.Dion Haxhosaj (AS Prishtina) 42 pikë, 23 kërcime, 3 asistime, 1 bllokadë, 1 top të rrëmbyer


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë