Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (11)

TOP 5-shja e javës në Superligë (11)


22 November, 2022 @0:21

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 11 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat

individuale të lojtarëve.

Në pesëshen e zgjedhur nuk ka lojtarë nga ndeshja Ylli-Prizreni, pasi që kjo ndeshje do të luhet më vonë.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Anthony Adger (Vëllaznimi) 21 pikë, 7 kërcime,2 asistime, 2 topa të rrëmbyer
2.Drilon Hajrizi (Trepça) 17 pikë, 9 kërcime, 1 asistim, 1 top të rrëmbyer, 1 bllokadë
3.Chris Seeley (Rahoveci) 19 pikë, 8 kërcime, 5 asistime
4.Brooks Debisschop (Prishtina) 24 pikë, 14 kërcime, 2 asistime, 1 top të rrëmbyer, 1 bllokadë
5.Emmanuel Omogbo (Vëllaznimi) 15 pikë, 14 kërcime, 3 asistime, 1 bllokadë


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga