Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (12)

TOP 5-shja e javës në Superligë (12)


11 December, 2023 @19:30

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë:

1.Darnell Edge (Trepça)
2.Dardan Berisha (Prishtina)
3.Jalen Nesbitt (Ylli)
4.Drilon Hajrizi (Trepça)
5.Fisnik Rugova (Prishtina)


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga