Të gjitha lajmet

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (27)

TOP 5-shja e javës në Superligë (27)

9 March, 2020 @23:29

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 27 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar në performancat individuale të lojtarëve.

Ekipin e javës e përbëjnë: Stevie Clark (Bashkimi), DJ Hanes (Trepça), Dardan Berisha (Peja), Henrik Sirko (Peja) dhe Fahro Alihodzic (Prishtina).

Stevie Clark ishte njëri ndër më meritorit në fitoren e Bashkimit kundër Feronikelit. Ai luajti me 15 pikë, 6 kërcime, 4 asistime e 3 topa të rrëmbyer.

Trepça e regjistroi fitoren e tretë rresht, duke e mposhtur Lipjanin. Më i miri te skuadra mitrovicase ishte DJ Hanes. Fundori amerikan luajti me 23 pikë, 5 kërcime, 4 asistime e 4 topa të rrëmbyer.

Peja e fitoi duelin me Rahovecin. Më të dalluarit te skuadra pejane ishin Dardan Berisha e Henrik Sirko. Berisha luajti me 27 pikë, 6 asistim, 4 kërcime, 2 topa të rrëmbyer e 1 bllokadë, derisa Sirko u veçua me 20 pikë, 8 kërcime e 6 asistime.

Prishtina triumfoi ndaj Yllit me rezultat 93-83. Fahro Alihodzic ishte më i miri me 20 pikë, 9 kërcime e 2 asistime, për ta kompletuar pesëshen për këtë xhiro.

RAHOVEC

Tyree Griffin lojtar i ri i Rahovecit

9 March, 2020 @21:44

Nënkampioni aktual i Kosovës dhe ekipi që nuk arriti të përfundojë stinorin në BIBL, duke u tërhequr nga garat, KB…

LIPJANI 68-85 TREPÇA

Fitorja e tretë në katër ndeshjet e fundit për Trepçën

TOPSPORTI/ Arkiv

8 March, 2020 @21:20

Pa shumë telashe, Trepça ka kaluar edhe ekipin e renditur në fund të klasifikimit të Superligës, Lipjanin, duke shënuar kështu…

PEJA - RAHOVECI

E treta rresht për Pejën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 March, 2020 @19:18

Skuadra e Pejës e mposhti Rahovecin, duke dominuar totalisht me rezultat 89-70. Peja gjatë gjithë ndeshjes nuk e lëshoi…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Peja-Rahoveci

8 March, 2020 @17:03

Para derbit, skuadrat kanë bërë të ditura formacionet startuese të tyre. PEJA: Berisha, Hajrizi, Johnson, Sirko dhe Prahl. …

PRISHTINA - YLLI

Prishtina këndellet, duke ia shkaktuar humbjen e dytë radhazi Yllit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 March, 2020 @21:25

Kampionia e Kosovës, Prishtina, është këndellur pas humbjes nga Bashkimi dhe pas largimit të trajnerit të deritashëm të saj Teo…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga