Të gjitha lajmet

GAME 4: RAPTORS - BUCKS

Toronto ndryshe në shtëpi

FOTO / nba

Toronto ndryshe në shtëpi

22 May, 2019 @11:48

Pas dy humbjeve si mysafir kundër Milwaukee Bucksit, Toronto Raptors duke fituar dy ndeshje rresht në shtëpi, e barazoi serinë në 2-2.

Skuadra kanadeze Toronto, në ndeshjen e katërt të serisë e mposhti kundërshtarin me rezultat 120-102.

Gjashtë lojtarë te Raptorsat luajtën me pikë dyshifrore, derisa pre tyre u dalluan Kyle Lowry me 25 pikë dhe Kawhi Leonard me 19 pikë të tjera.

Ndërsa te Milwaukee vetëm 3 lojtarë shënuan pikë dyshifrore. Khris Middleton u veçua me 30 pikë, kurse Giannis Antetokonmpo me 25 pikë e 10 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Seria u barazua në 2-2. Ndeshja e pestë do të luhet në palestrën e Milwaukee Bucksit më 24 maj në ora 02:30.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga