Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA - TREPÇA

Trepça bindëse, një hap para mbijetesës

Trepça bindëse, një hap para mbijetesës

14 October, 2020 @18:38

Skuadra e Trepçës ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të serisë së Play Outit të Superligës, duke e mposhtur AS Prishtinën me rezultat 54-76.

AS Prishtina luftoi mirë dy çerekët e parë, derisa dallimi u bë në çerekun e tretë, ku skuadra mitrovicase shënoi 20 pikë dhe i pësoi vetëm 9.

Në 10 minutëshin e fundit, Trepça e kontrolloi ndeshjen pa telashe dhe kështu e kapi avantazhin për ndeshjen e dytë.

Më i miri i Trepçës ishte Besnik Azemi me 21 pikë e 6 kërcime, kurse të huajt e skuadrës mitrovicase nuk treguan performancë të mirë. Të tre të huajt nuk arritën të shënojnë pikë dyshifore.

Te AS Prishtina u dalluan Dardan Sejdiu me 17 pikë, Alban Latifaj me 16 pikë, e 6 kërcime dhe Kreshnik Muçolli me 11 pikë të tjera, por nuk mjaftoi për fitore.

Ndeshja e dytë e serisë së Play Outit do të luhet më 17 tetor në Mitrovicë. AS Prishtinës i duhet një fitore me mbi 22 pikë, për të shpresuar Superligën, kurse Trepça edhe në rast të humbjes me më pak se 22 pikë do të mbetet në Superligë.

AS PRISHTINA - TREPÇA

Ç3: Thellohet epërsia

14 October, 2020 @18:11

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen e parë të Play Outit në mes të AS Prishtinës dhe Trepçës. …

AS PRISHTINA - TREPÇA

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen AS Prishitna - Trepça

14 October, 2020 @17:41

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e Play Outit në mes të AS Prishtinës dhe Trepçës. Pas 20 minutave…

AS PRISHTINA - TREPÇA

Ç1: Rezultati i barabartë në çerekun e parë

14 October, 2020 @17:21

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen AS Prishtina - Trepça, rezultati është i barabartë 13-13. Më i dalluari te AS…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: AS Prishtina - Trepça

14 October, 2020 @16:50

Janë caktuar pesëshet e para të AS Prishtinës dhe Trepçës, në ndeshjen e parë të Play Outit. AS PRISHTINA: Endrit…

AS PRISHTINA

Spaqi: Trepça favorite, ne do të japim maksimumin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

13 October, 2020 @15:04

Trajneri i AS Prishtinës, Valentin Spaqi, për ndeshjen e Play Outit ndaj Trepçës, ka thënë se skuadra mitrovicase është favorite…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga