Të gjitha lajmet

EKSKLUZIVE

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

Trepça nënshkruan me amerikanin Kennedy

21 August, 2019 @22:13

Skuadra mitrovicase, Trepça, ka nënshkruar kontratë me lojtarin amerikan Collin Kennedy.

Collin Kennedy është i gjatë 195 cm dhe luan në pozitën e alo qendrës.

Kennedy 22 vjeçar, në një bisedë ekskluzive me TopSportin ka thënë së është shumë i emocionuar që do të luaj vitin e parë profesional në Evropë.

“Jam shumë i emocionuar që do ta luaj vitin e parë në karrierën time profesionale në Evropë dhe do ta përfaqësoj KB Trepçën. Kjo është hera e parë që do të udhëtoj në Evropë dhe me padurim pres që të takohem me skuadër me trajnerin dhe me kryetarin e klubit.

Gjithashtu kam dëgjuar shumë gjëra të mira për fansat e Trepçës.” ka thënë Kennedy për TopSportin.

Ky do të jetë përforcimi i parë i Trepçës për këtë stinor.

EKSKLUZIVE

E.J. Boyce, amerikani i dytë te Trepça

22 August, 2019 @17:41

Pas Collin Kennedy, Trepça ka nënshkruar marrëveshje me amerikanin e dytë, E.J. Boyce. …

JURE GUNJINA

Rahoveci zyrtarizon përforcimin kroat

22 August, 2019 @13:17

Përforcimi kroat i Rahovecit, Jure Gunjina, pak më parë është zyrtarizuar nga skuadra e Rahovecit. Gunjina për faqen e Rahovecit…

YLLI

I huaji i parë te Ylli

20 August, 2019 @16:05

Skuadra e Yllit, sot ka zyrtarizuar të huajin e parë në skuadër. Bëhet fjalë për lojtarin Anthony Adger. Adger është…

YLLI

Edhe Zekiqi te Ylli

19 August, 2019 @23:35

Ylli shtoi në skuadër njërin ndër lojtarët më të mirë të Trepçës, Samir Zekiqin. Samiri në lidhje me transferimin e…

YLLI

Bunjaku transferohet te Ylli

19 August, 2019 @20:01

Talenti prizrenas, Valon Bunjaku, ka arritur marrëveshje me skuadrën nga Suhareka, Yllin. Valoni ishte njëri ndër lojtarët që e kërkonte…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga