Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVECI 71-75 TREPÇA

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit

Foto: FBK

Trepça rikthehet dhe triumfon ndaj Rahovecit


2 September, 2021 @17:54

Trepça ka shënuar fitore ndaj Rahovecit në përballjen e tretë çerekfinale të Superkupës së Kosovës, duke i mposhtur me tre pikë dallim, 71-75 [17:14, 20:22, 16:22, 18:17].

Përkundër se vreshtarët nisën më mirë ndeshjen dhe përfunduan pjesën e parë në epërsi minimale, mitrovicasit të drejtuar nga bullgari Lubomir Minchev kanë arritur që të kthejnë ndeshjen në pjesë të dytë dhe me pikët nga gjuajtja e lirë në sekondat e fundit kanë fituar duelin.

Rahoveci i drejtuar nga greku Fotis Takianos arriti të kthehet në lojë për të barazuar gjithçka 68-68, pasi që mitrovicasit në çerekun e tretë e përfunduan 50-58.

E në fund, më të koncentruar u treguan xehetarët për të fituar duelin.

Rahoveci vs Trepca

Kundërshtari i Trepçës në gjysmëfinale të Superkupës do të kuptohet pas çerekfinales së fundit që zhvillohet sonte në mes të Yllit dhe Bashkimit.


SUPERKUPA

Trepça rikthehet, edhe 10 minuta lojë

Superkupa e Kosovës

Trepça rikthehet, edhe 10 minuta lojë

02/09/21 @ 17:20

SUPERKUPA

Rezultati i ngushtë, përfundon pjesa e parë

Superkupa e Kosovës

Rezultati i ngushtë, përfundon pjesa e parë

02/09/21 @ 16:50

SUPERKUPA

Ç1: Vreshtarët në epërsi pas 10 minutave

Superkupa e Kosovës

Ç1: Vreshtarët në epërsi pas 10 minutave

02/09/21 @ 16:11

SUPERKUPA

Pesëshet e para: Rahoveci - Trepça

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Rahoveci - Trepça

02/09/21 @ 15:48

SUPERKUPA

Kampioni përballet me Bashkimin në Superkupë

Superkupa e Kosovës

Kampioni përballet me Bashkimin në Superkupë

02/09/21 @ 11:39

RAHOVECI - TREPÇA

Rahoveci e Trepça për gjysmëfinale të Superkupës

Superkupa e Kosovës

Rahoveci e Trepça për gjysmëfinale të Superkupës

02/09/21 @ 11:36

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

PRISHTINA

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Basketbollisti i Prishtinës mungon për 5-7 muaj!

02/09/21 @ 20:01

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10

PRISHTINA

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

FBK Superliga/Transfere

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

31/08/21 @ 20:01


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga