Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet


1 September, 2021 @23:46

Trajneri i Pejës, Şemsettin Baş, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar ndaj Prishtinës ka thënë se ekipi i tij ka arritur fitoren ndaj kundërshtarit shumë të mirë falë lojës pak më të mençur dhe përvojës.

“Kemi nisur vonë përgatitjet. Kemi luajtur mirë. Në çerekun e parë ishim të mirë, të dytën ramë. Të tretën u ngritëm kur morrëm energjinë, ndërsa të katërtin çerek, përsëri ramë,” ka thënë ai në fillim.

“Prishtina ishte shumë e mirë, shumë vraponin. Tranzicionin shumë e mirë e luajtën. Ne, me pak më shumë mend dhe me më shumë përvojë fituam. Jam i lumtur, por s’jemi ende gati,” ka theksuar Baş.

Ndërsa kur u pyet për rënien e ekipit nga loja dhe afrimin e Prishtniës në rezultat, ai tregoi arsyen për këtë.

“Pas lëndimit të Lisit ne nuk arrinim të shënonim nga brenda. Të gjitha pikët duhej të vinin nga jashtë. E kur gjuajtjet nuk hynin në kosh, atëherë gjithçka u vështirësua. Pa Lisin ishte vështirë, pasi që edhe kanadezi i ardhur [Matthew Neufeld] është vetëm 7 ditë këtu dhe nuk e din ende as aksionin e ekipit e as sistemin. Me Lisin do të ishte gjithçka më lehtë, pasi që ai ka qenë nga fillimi i stërvitjeve këtu,” shpjegi trajneri turk i Pejës.

Ndërsa sa i përket sezonit në vijim ai ka qenë i qartë në objektiva.

“Ne duhet të futemi në sistem. Qëllimi është gjithmonë fitorja në finale. Të gjitha ato do t’i provojmë t’i fitojmë,” ka thënë në fund Baş.


TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

PENZA

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

FBK Liga e Femrave

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

01/09/21 @ 22:43

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

01/09/21 @ 22:19

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

SUPERKUPA

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

Superkupa e Kosovës

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

01/09/21 @ 20:59

SUPERKUPA

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

01/09/21 @ 20:27

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10

PRISHTINA

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

FBK Superliga/Transfere

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

31/08/21 @ 20:01

BASHKIMI

Bashkimi përforcon trapezin

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi përforcon trapezin

31/08/21 @ 16:44

PRISHTINA

Wendell premton përkushtim te Prishtina

FBK Superliga

Wendell premton përkushtim te Prishtina

29/08/21 @ 14:24


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga