Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

Trajneri i KB Prizreni-16, Arbnor Rifati/ Sshot

Rifati: Shpresojmë finalen


1 September, 2021 @22:49

Trajneri i KB Prizreni-16, Arbnor Rifati, është treguar të jetë i kënaqur nga ekipi i tij pas ndeshjes së parë sezonale, që çoi skuadrën e tij në gjysmëfinale të Superkupës.

Ai në prononcimin e tij pas ndeshjes ndaj Dritës ka treguar se kundërshtari nuk ishte i barbartë dhe më shumë ka pasur brenga që të mos lëndohet ndonjëri nga lojtarët e tij.

“Kundërshtari nuk ishte i barabartë. Kam pasur më shumë brenga mos po lëndohet ndonjë lojtar i ekipit tonë. Fitorja natyrisht që është e rëndësishme, pasi që për këtë kemi hy në fushë. Nuk ka qenë test i vështirë ky, ndërsa jam i kënaqur me lojtarët. Presim gjysmëfinalistin tjetër dhe shpresojmë finalen. Si gjithnjë, do t’i ndjekim majet,” ka thënë fillimisht Rifati.

Kundërshtari i Prizrenit-16 në gjysmëfinale të Superkupës do të jetë Peja, që e kishte eliminuar në PlayOff të stinorit të kaluar në ndeshjen e fundit të serisë, në tavolinë.

“KB Prizreni është aset i basketbollit kosovar. Sponsorët tanë janë racional. Klubi është në rrugë të mirë, do të kemi fjalën kryesore në basketbollin e Kosovës për vite me radhë. Përndryshe konsideroj se jemi kampionë moral të stinorit të kaluar. Do të jemi arrë e fortë për secilin kundërshtar që na del përpara,” ka shtuar ndër të tjera trajneri prizrenas.

Dueli Prizreni-16 - Peja do të zhvillohet më 3 shtator 2021 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve me fillim prej orës 16:00. Peja mposhti Prishtinën sonte për të arritur gjysmëfinalin ndaj Prizrenit.

E Rifati nuk harroi të falenderojë zyrtarët e Komunës së Suharekës, që ua ka hapur dyert për të ushtruar në palestrën e tyre, pasi që palestra Sezai Surroi e Prizrenit, nuk është në dispozicion të klubeve sportive dhe sportistëve, për shkak se aty po kryhen vakcinimet për ta luftuar pandeminë coronavirus.


PENZA

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

FBK Liga e Femrave

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

01/09/21 @ 22:43

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

01/09/21 @ 22:19

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

SUPERKUPA

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

Superkupa e Kosovës

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

01/09/21 @ 20:59

SUPERKUPA

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

01/09/21 @ 20:27

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 19:54

SUPERKUPA

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

Superkupa e Kosovës

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

01/09/21 @ 19:46

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10

PRISHTINA

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

FBK Superliga/Transfere

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

31/08/21 @ 20:01

BASHKIMI

Bashkimi përforcon trapezin

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi përforcon trapezin

31/08/21 @ 16:44

PRISHTINA

Wendell premton përkushtim te Prishtina

FBK Superliga

Wendell premton përkushtim te Prishtina

29/08/21 @ 14:24


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga