Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi


1 September, 2021 @19:46

Përfundoi edhe pjesa e parë në ndeshjen Peja - Sigal Prishtina.

Pas 20 minutave lojë, rezultati është 38-37.

Peja në çerekun e parë e kishte një epërsi prej 9 pikëve, kurse në 10 minutëshin e dytë Prishtina u këndell dhe e ngushtoi epërsinë në një pikë.

Fundori turk i Pejës, Ilter Erdem, aktulisht është më i dalluari me 10 pikë, kurse te Prishtina Wendell Mitchell me 11 pikë.

Raporti i gjërë pas ndeshjes.

 


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës