Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

Fotot: FBK

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?


1 September, 2021 @22:16

Pas ndeshjeve të para çerekfinale të Superkupës së Kosovës në basketboll, që në dy vitet e fundit po organizohet në formë turneu tetë skuadrash, janë përcaktuar dy gjysmëfinalistët e parë, që do të ndeshen mes veti për të kërkuar finalen e garës dhe mundësinë për të fituar trofeun e parë të stinorit.

Prizreni-16 kaloi lehtë Dritën e rikthyer në Superligë në  përballjen e parë të nisur sot në ora 16:00 për të bërë një vend në gjysmëfinale, ndërsa në ndeshjen e orës 19:00 Peja kaloi Prishtinën për tu bërë çifti rival i parë gjysmëfinal.

Prizreni

Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati dhe ajo e drejtuar nga Semsettin Bas do të ndeshen më 3 shtator 2021 me fillim prej orës 16:00 në duelin që do të përcaktojë finalistin e parë.

Sa i përket ndeshjeve të sotme, te Prizreni-16 u dallua playmakeri i ri i ekipit, Ivan Koljevic dhe amerikani me përvojë Courtney Fells, ndërsa te verdhezinjtë e Pejës në skenë sa i përket pikëve kanë qenë Arian Qallaku dhe Dardan Berisha.

E finalisti i parë, kuptohet pas kësaj ndeshjeje.


SUPERKUPA

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

Superkupa e Kosovës

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

01/09/21 @ 20:59

SUPERKUPA

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

01/09/21 @ 20:27

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 19:54

SUPERKUPA

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

Superkupa e Kosovës

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

01/09/21 @ 19:46

SUPERKUPA

Ç1:  Peja me +9 pikë ndaj Prishtinës

Superkupa e Kosovës

Ç1:  Peja me +9 pikë ndaj Prishtinës

01/09/21 @ 19:26

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

01/09/21 @ 18:44

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

PRIZRENI-16 - DRITA

Ç1: 5 epërsia në ndeshjen Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Ç1: 5 epërsia në ndeshjen Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 16:17

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Nazor: Kemi punë për të bërë

01/09/21 @ 23:32

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10

PRISHTINA

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

FBK Superliga/Transfere

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

31/08/21 @ 20:01

BASHKIMI

Bashkimi përforcon trapezin

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi përforcon trapezin

31/08/21 @ 16:44

PRISHTINA

Wendell premton përkushtim te Prishtina

FBK Superliga

Wendell premton përkushtim te Prishtina

29/08/21 @ 14:24


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga