Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

FOTO / FBK

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës


1 September, 2021 @20:59

Skuadra e Pejës duke e mposhtur Sigal Prishtinën me rezultat 83-76, u kualifikua në gjysmëfinale të Superkupës.

Peja e nisi ndeshjen me një seri prej 7-0, derisa 10 minutëshin e parë e mbylli me 9 pikë epërsi (23-14).

Në çerekun e dytë Prishtina u këndell dhe e ngushtoi epërsinë deri në 1 pikë 38-87.

10 minutëshi i tretë i takoi përsëri Pejës ku e ngriti edhe një herë epërsinë në 9 pikë (62-53).

E në çerekun e fundit kishte emocione deri në sekondat e fundit. Prishtina me mbrojtje të mirë e ngushtoi epërsinë deri në 2 pikë, kurse gabimet e thjeshta në sekondat e fundit dhe shënimet e Dardan Berishës, bëri që skuadra pejane të arrijë fitoren

Arian Qallaku ishte koshashënuesi më i mirë i Pejës me 18 pikë, kurse u ndihmua edhe nga Dardan Berisha me 17 pikë, Ilter Erdem me 16 pikë dhe Henrik Sirko me 14 pikë të tjera

Kurse te Prishtina Wendell Mitchell luajti me 18 pikë, Muhamedali Janjeva me 14 pikë dhe Jan Palokaj me 12 pikë të tjera.

Peja në gjysmëfinale të Superkupës do të takohet me Prizreni-16.


SUPERKUPA

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

01/09/21 @ 20:27

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 19:54

SUPERKUPA

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

Superkupa e Kosovës

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

01/09/21 @ 19:46

SUPERKUPA

Ç1:  Peja me +9 pikë ndaj Prishtinës

Superkupa e Kosovës

Ç1:  Peja me +9 pikë ndaj Prishtinës

01/09/21 @ 19:26

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

SUPERKUPA

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

01/09/21 @ 20:27

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 19:54

SUPERKUPA

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

Superkupa e Kosovës

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

01/09/21 @ 19:46

SUPERKUPA

Ç1:  Peja me +9 pikë ndaj Prishtinës

Superkupa e Kosovës

Ç1:  Peja me +9 pikë ndaj Prishtinës

01/09/21 @ 19:26

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

01/09/21 @ 18:44

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

PRIZRENI-16 - DRITA

Ç1: 5 epërsia në ndeshjen Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Ç1: 5 epërsia në ndeshjen Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 16:17

SUPERKUPA

Superderbi në Superkupë

Superkupa e Kosovës

Superderbi në Superkupë

01/09/21 @ 11:07

SUPERKUPA

Superkupa fillon sot me ndeshjen Prizreni 16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Superkupa fillon sot me ndeshjen Prizreni 16 - Drita

01/09/21 @ 08:53

SUPERKUPA

Peja-Prishtina në çerekfinale, shorti i Superkupës deri në finale

Superkupa e Kosovës

Peja-Prishtina në çerekfinale, shorti i Superkupës deri në finale

30/08/21 @ 16:53


 
Të gjitha lajmet nga Superkupa e Kosovës